Známa analytická spoločnosť Counterpoint Research sa rozhodla uskutočniť prieskum, ktorý sa zaberá skladacími smartfónmi na trhu v USA. Dáta ukazujú, že v roku 2022 sa v Amerike predalo cez 4,7 milióna takýchto zariadení.

Aké majú ale bežní používatelia názory na tento typ smartfónov? Experti sa to rozhodli zistiť prostredníctvom dotazníka. Z niektorých výsledkov sa nestačili čudovať.

Až 28 % opýtaných napríklad uviedlo, že pri výbere ďalšieho smartfónu budú voliť zariadenie so skladacou obrazovkou. Nová technológia je evidentne lákavá a preto sa ňou zaoberá čoraz väčšie množstvo výrobcov.

Ľudia chcú skladací iPhone aj keď ho Apple nevyrába 

Trhu so skladacími zariadeniami úplne jasne dominuje jedna spoločnosť – Samsung. V dotazníku uviedlo až 46 % opýtaných, že ak by si mali kúpiť nové zariadenie, pochádzalo by práve od tohto výrobcu.

Na tom by samozrejme nebolo nič zvláštne, veď juhokórejská spoločnosť má v tejto oblasti bohaté skúsenosti nehovoriac o tom, že skladačka Z Flip 4 sa dá na Slovensku kúpiť od 679 €, čo je ešte menej, ako by ste zaplatili za iPhone 13 od spoločnosti Apple, ktorý firma predstavila v roku 2021. Ten sa na Slovensku predáva od 700 €.

To, čo však vo výskume prekvapilo je, že až 39 % opýtaných by si pri výbere nového skladacieho zariadenia vybralo práve iPhone od spoločnosti Apple. Technologický gigant z Cupertina síce v súčasnosti nič takéto nevyrába, no keby s tým začal, určite by zaznamenal veľký úspech.

Na treťom mieste potom skončila spoločnosť Motorola, ktorú by si vybralo 6 % opýtaných respondentov. Jej smartfón Razr 2022 sa na Slovensku v súčasnosti predáva od 1 149 € no veľký záujem oň nie je. Môže za to pravdepodobne vyššia cena.

Apple svoj skladací iPhone skutočne chystá. Nepríde však zajtra a jeho cena bude šialená

Zdroj: News18

Američania možno počítajú s tým, že kým si budú kupovať nový mobil, spoločnosť Apple už bude mať v ponuke svoj prvý skladací iPhone. Problém je však v tom, že technologický gigant z Cupertina sa so svojou inováciou nikam neponáhľa.

Ako sme zistili ešte minulý rok, prvý skladací iPhone by mal prísť na trh najskôr v roku 2025, pričom je dosť možné, že sa jeho predstavenie presunie až na rok 2027. Do tej doby si budeme musieť vystačiť s klasickými „plochými“ obrazovkami.

Rovnako tak platí, že toto zariadenie bude extrémne drahé. Cena zariadenia bude určite vyššia, ako dnes platíme za ten najdrahší a najvybavenejší iPhone 14 Pro Max.

Prečítajte si tiež  Hej, Apple! Čo tak aktualizovať Apple Mapy?

Atakovať by mohla dokonca aj hranicu 2 700 € či 2 800 €, čo sa zdá ako šialené. Vo svete Apple je však všetko možné.

Apple použije podobnú technológiu ako Microsoft

Microsoft Surface Duo
Zdroj: Microsoft

Zaujímavosťou je tiež to, že spoločnosť Apple sa nebude pri svojom prvom skladacom smartfóne spoliehať na ohybný displej tak, ako to robí spoločnosť Samsung alebo iní výrobcovia.

Firma bude stále chcieť, aby bolo jej zariadenie odolné a preto využije systém, ktorý má k dispozícii aj Microsoft Surface Duo. Tento smartfón sa dá rozložiť, pričom obsah sa zobrazuje na dvoch uprostred spojených displejoch.

Je to možno menej vizuálne atraktívne no oveľa praktickejšie riešenie, ktoré dáva zmysel a práve pri spoločnosti Apple ho tak nejako prirodzene očakávame. Ako sme už v minulosti viackrát naznačili, cupertinský gigant si vždy potrpel na to, aby vyrábal bezproblémovú elektroniku.

Skladacie displeje sú však plné nástrah, ktoré môžu spôsobiť tie najrôznejšie problémy. Aj preto sa musí výrobca uchýliť ku riešeniu, ktoré bude funkčné a zároveň spoľahlivé. Tým je práve spojenie dvoch displejov do jedného tak, ako to pred rokmi ukázal Microsoft.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -