V posledných rokoch sa stretávame čoraz častejšie s aukciami, ktorých predmetom je dražba cenných predmetov súvisiacich so spoločnosťou Apple. Veľmi často sa tu nachádzajú dokumenty, ktoré nejakým spôsobom používal, prípadne podpísal aj vizionár Steve Jobs. Jedným z nich je vizitka, ktorá sa objavila v aukčnej spoločnosti RR Auction. Pochádzala z čias, keď Jobs viedol spoločnosti NeXT a Pixar.

Spomínanú vizitku sa samozrejme podarilo predať a ak ste očakávali astronomickú čiastku, možno vás prekvapíme. Tento zberateľský predmet totiž vo finále nebol tak nedostupný, ako by sa mohlo zdať. Je síce pravda, že vizitku Jobs osobne nepodísal, no je veľmi pravdepodobné, že ju aspoň niekedy držal v ruke, keď ju odovzdával inej osobe.

Bolo to v čase, keď pracoval na pozícii generálneho riaditeľa spoločnosti Pixar v roku 1996. Samotná vizitka sa nachádza podľa aukčnej spoločnosti vo výbornom stave. Jedinou chybičkou krásy je jemný odtlačok sponky na jej hornom okraji.

Okrem samotnej vizitky sa nový majiteľ môže tešiť aj z dvoch blokov kancelárskeho papieru Pixar 5 x 8 a taktiež z brožúry, v ktorej sa nachádza správa pre akcionárov z daného obdobia.

Vizitka Steva Jobsa Pixar
Zdroj: RR Auction

Vizitka so zmyslom pre humor a za dostupnú cenu

To, že Steve Jobs mal skutočne zmysel pre humor potvrdzuje aj vizuál vizitky. Na nej sa nachádza logo Pixar, v ktorého druhom písmene vidíme známu postavičku Buzza Rakeťáka s filmu Príbeh Hračiek (1995).

Následne sa tu nachádza informácia o tom, že Steve Jobs je riaditeľom a CEO celého Pixaru a samozrejme kontaktné údaje. Ich súčasťou je aj napríklad e-mailová adresa steve_jobs@next.com.

Vizitka Steva Jobsa Pixar
Zdroj: RR Auction

No a za koľko sa vizitka predala? Aj keď ide len o kúsok papiera, dokáže byť dostatočne cenný na to, aby zaň majiteľ zaplatil 3 245 dolárov (cca 3 000 €).

A aj keď to nie je málo, pri iných zberateľských predmetoch, ktoré sa akokoľvek spájajú so Stevom Jobsom sme zvyknutí na sumy, ktoré dosahujú desaťtisíce eur. Kúpili by ste si takúto vizitku aj vy?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Bez AirTagu už ani na krok. Kúpte si ho v zľave za fantastickú cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -