Vzhľadom k tomu, že skutočné svetelné meče (zatiaľ) neexistujú, spoločnosť Google vymyslela skvelú aplikáciu spájajúcu tvoj smartfón a počítač, do hry Star Wars: Epizóda VII. Takáto hra tu od Google už minimálne raz bola, no tentokrát prichádza v prepracovanejšej verzií a útočí na všetkých fanúšikov Star Wars! 

Spojenie PC a mobilu

Hra, alebo ako to Google pomenoval, je program, ktorý premení tvoj smartfónu na svetelný meč, ktorý potom vytiahneš na obrazovke počítača. Počas toho ako pohybuješ mobilom, ktorý využíva snáď všetky senzory pre čo najpresnejší obraz tvojho svetelného meču.

- Reklama -

Ako to celé funguje ?

Príncíp celej hry je až primitívne jednoduchý, čo je veľké plus, pretože nemusíš byť žiadny “ajták” aby si si túto hru zahral. Stačí len, ak si hru Lightsaber Escape otvoríš na svojom počítači vo webovom prehliadači →klik sem← a po presmerovaní na stránku sa ti vygeneruje URL, ktorú zadáš do tvojho smartfónu.

Google Experiment - SvetApple
Google Experiment – SvetApple

Toto spojenie funguje aj naopak, čiže môžeš si najskôr vygenerovať URL na mobile a potom prejsť na jedinečnú webovú adresu na tvojom počítači. Následne sa z tvojho telefónu stáva rukoväť svetelného meča, s ktorým sa po krátkom tutoriáli naučíš ľahko pohybovať ako so “skutočným” svetelným mečom.

Google-Experiment-iphone----SvetApple
Google-Experiment-iPhone—-SvetApple

Experiment, ktorý sa podaril!

Lightsaber Escape je Chrome Experiment, ktorý Google urobil v súvislosti s novými Star Wars. Využíva technológiu WebGL pre 3D grafiku, a navyše WebRTC a WebSocket pre komunikáciu v reálnom čase medzi telefónom a počítačom. Síce ide o Chrome experiment, ale pracuje aj na iných prehliadačoch a čo nás osobne prekvapilo, že bezproblémov spolupracuje so Safari! Celkovo je hra veľmi jednoduchá, no takýto experiment v hraní hier na počítači pomocou smartfónu prináša úplne iný pocit ako klasický pocit z hrania.

Star-Wars-Lightsaber-Escape-Chrome-Experiment
Ukážky z hry – SvetApple

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]