Apple vraví, že hodinky Apple Watch vydržia stret s vodou a dopĺňa to certifikáciou IPX7, v rámci ktorej by mali hodinky bez problémov vydržať po dobu 30 minút v hĺbke 1 metra. Zároveň však upozorňuje, že užívatelia by nemali s hodinkami plávať a skôr majú túto skutočnosť brať ako fakt, že keď vám bude na ruku pršať alebo vám zle utiahnuté hodinky padnú pod prúd vody pri umývaní rúk, Apple Watch to prežijú.

Testovanie vodotesnosti

Niektorí sa predsa len rozhodli otestovať vodeodolnosť v trochu náročnejších podmienkach, no a tím FoneFox z Austrálie sa rozhodol vykonať obsiahlejší test vodotesnosti. Hneď na úvod sa bol užívateľ s hodinkami Apple Watch Sport osprchovať a po rýchlej sprche si dal kompletnú sprchu aj s mydlom. Následne boli hodinky utreté a fungovali absolútne bez problémov. Potvrdili tak dávnejšie slová Tima Cooka, ktorý vyhlásil, že sa so svojimi hodinkami bežne sprchuje. Následne došlo k testu, kedy potopili hodinky do kýbla a nechali ich tam 5 minút. Potom boli hodinky pod vodou v bazéne, kde ležali asi 15 minút. Kým boli hodinky vo vode, ich displej nebolo možné používať, ale digitálna korunka fungovala absolútne bez problémov.

Prečítajte si tiež  Na iOS a iPadOS prichádza nový grafický editor Pixelmator Photo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.