Pokiaľ ste niekedy vlastnili PlayStation 1, určite si pamätáte na legendárne herné tituly ako napríklad Gran Turismo, Taken 3, Rayman či iné. Tieto hry boli v svojej dobe naozaj veľmi populárne, no dnes si ich už zahráme skôr z nostalgie, ako z radosti. Na trhu už máme totiž úplne nové herné konzoly, ktoré nám prinášajú prepracovanejšie misie, grafiku či ovládanie. Práve preto môžme hry z PS1 spustiť aj na hodinkách od spoločnosti LG!

Hry na hodinkách?

Nie je to tak dávno, čo sa istému používateľovi podarilo nainštalovať klasický Windows 95. Vďaka tomuto sa mu podarilo spojazdniť aj originálne hry z dnes už zastaralého PS1. Na všetko potreboval jedine LG G Watch a ePSXe emulátor . Keď sa nad tým tak zamyslíte, v skutočnosti ide o relatívne veľký technologický pokrok. Veď hry, ktoré boli kedysi na špičke dokážeme hrať aj na našich hodinkách!

2155507_windows-95-emulovany-na-inteligentnych-hodinkach-gear-live-zdroj-smartwatchappcenter-com

Hranie

Autor videa nám ponúkol niekoľkosekundové hranie populárnej hry Croc. Okrem toho, ako hra vyzerá a ako sa dá hrať, nám autor ukázal aj to, ako veľmi náročne ju treba ovládať. Predsa len ide o inteligentné hodinky, ktorých uhlopriečka displeja nepresahuje 1,65″, čo znamená, že jedným prstom dokážete zakryť takmer celú obrazovku! Hranie taktiež nemusí byť úplne ideálne, keďže občas sa objaví sekanie. Spôsobené je však skôr softwarom, ako hardwarom. Samotné hodinky sú totiž výkonnejšie ako PS1!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.