Herný priemysel je fascinujúci. To čo sme ešte pred niekoľkými rokmi mohli hrať len na pomerne veľkých herných konzolách dnes „zlúsknu“ aj smartfóny nižšej triedy vo vysokej grafike.

Veď hra GTA: San Andreas prišla na iPhone ešte v roku 2013, keď mala iba 9 rokov od svojho pôvodného uvedenia na trh. Aby sme to doplnili do kontextu, v tom čase sa vo svete predával iPhone 5C a iPhone 5S!

Dnes už je ale doba iná a značne sa posunula. Hoci sme presvedčení o tom, že by iPhone so súčasným procesorom a výkonom zvládol aj také GTA IV z roku 2008, obmedzenie prináša pravdepodobne pamäť a komplikované ovládanie.

A hoci sa radi pozeráme na remake starých hier do nových grafických možností, ako napríklad nedávno pri GTA: Vice City, dnes sa pozrieme na to, ako by mohla vyzerať hra vydaná v roku 2013, ktorá by musela byť kompatibilná s PlayStation 1 z roku 1994. Popravde, je to trochu smutný pohľad.

Na videu nižšie môžete vidieť takzvaný „demake“ GTA V, kde v podstate ani nemáte šancu rozoznať jednotlivé textúry ale maximálne tvary.

Je to síce trochu smutné, no presne takto vyzerali hry pred 25 rokmi a my sme ich „hltali“ celé dni či mesiace. V tej dobe sme si ani nevedeli predstaviť, kam sa tento priemysel posunie.

A pokiaľ vás zaujíma, čo prinesie a kedy bude predstavené ďalšie GTA 6, prečítajte si náš článok, kde sme sa mu venovali do detailov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Slovenská hra Aaronova Dilema hlási príchod na mobilné zariadenia s iOS
Môže ťa zaujímať
- Reklama -