Osobne som veľkým hudobným milovníkom. Nedám na ňu dopustiť či už doma, v aute cestou do školy alebo aj v práci, je so mnou vždy a všade. Samozrejme, to si vyžaduje aj kvalitné zariadenie na jej počúvanie, či už sú to Studio Beats, Bang & Olufsen v aute alebo audio sústava od Philips v byte. Kvalitné reproduktory rozoznám na metre ďaleko a preto ma prekvapil jeden malý a ešte k tomu aj pomerne dostupný.

JBL Clip+

Prednedávnom som sa dostal do kontaktu s drobcom, ktorého zvuk ma prekvapil natoľko, že som si myslel, že nehrá jeden maličký Bluetooth reproduktor ale rovno celá aparatúra v byte. Som veľmi rád, že ťa môžem zoznámiť s kvalitným, malým a cenovo dostupným reproduktorom JBL Clip+, za ktorého zvuk sa skutočne nemusí hanbiť nikto a okrem toho, že je pomerne praktický, aj dobre vyzerá a je odolný voči vode.

- Reklama -

Odolnosť síce nie je 100%, ale tento malý drobec vydrží bežne pofŕkanie vodou či dokonca prúd tečúcej vody z umývadla. Netreba to však preháňať a odporúčam ho vystavovať maximálne dažďu.

Čo sa týka kvality spracovania, tak JBL je JBL a kvalita je tu na prvom mieste. Materiály sú odolné a príjemné na dotyk, Clip+ sa teda príjemne drží aj v rukách. Na jeho konci ale nájdeme drobnú úchytku, vďaka ktorej si ho môžeš pripnúť na nejaké uško, napríklad na batohu a počúvať tak s partiou hudbu, pokiaľ si niekde na výlete.

Jeho zvuk je naozaj kvalitný a hutný, dokonca by si ani nebol povedal, že vychádza z takého malého reproduktoru, hold časy sa menia a malé reproduktory z pred desiatich rokov vyzerajú oproti tomuto až vtipne. Pripojenie je možné buď pomocou kábla alebo klasicky cez Bluetooth.

Používanie je teda jednoduché a praktické, nakoľko rozmery tohto drobca sú tak akurát a človek ho môže zobrať na lyžovačku ale pokojne aj napríklad na internát, kde si môže púštať hudbu v prípade, že nemá kvalitnejšiu aparatúru. Kvalita zvuku určite neurazí a vzhľadom na jeho silu prídu možno aj sťažnosti od susedov.

Zariadenie tiež ponúka možnosť telefonovania cez Bluetooth. Prichádzajúci hovor zvonením preruší hudbu, príjmeš ho priamo na tele reproduktorum kde sa nachádza tlačítko na to určené. Obsahuje taktiež vstavaný mikrofón, takže telefón môžeš mať kľudne v taške a o nič neprídeš.

Čo sa týka výdrže batérie, tak tento reproduktorík, by mal vydržať niečo okolo 5 hodín. To je ale pri bežnej hlasitosti, ak potrebuješ hudbu “peckovať”, rátaj skôr s 2 hodinami. Cena za reproduktor je viac ako prijateľná, v rôznych obchodoch sa pohybuje na úrovni 30€ a to je za kvalitu, čo človek dostane skutočne dobrá cena!

Na záver pridáme už iba tabuľku s údajmi o tomto reproduktore. Chcem ti len pripomenúť, že sa neriaď záväzne údajmi a reprák si vyskúšaj v predajni, som si takmer istý, že sa ti zapáči!

 • Bluetooth verzia: 3.0
 • Podpora: A2DP V1.2, AVRCP V1.4, HFP V1.6, HSP V1.2
 • Prevodník: 1 x 40 mm
 • Výstupný výkon: 3.2 W
 • Frekvenčná odozva: 160 Hz – 20 kHz
 • Odstup signálu od šumu: >80 dB
 • Typ batérie: Lítium-iónovo polymérová (3.7 V, 600 mAh)
 • Čas nabíjania batérie: 2 hod. @ 0.5 A
 • Čas prehrávania hudby: až 5 hodín (mení sa podľa úrovne hlasitosti a audio obsahu)
 • Výkon Bluetooth vysielača: 0-4 dBm
 • Frekvenčný rozsah Bluetooth vysielača: 2.402 – 2.480 GHz
 • Modulácia Bluetooth vysielača: GFSK, /4 DQPSK, 8DPSK
 • Rozmery (V x Š x H): 107 x 88 x 42 mm
 • Hmotnosť: 150 g

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here