Spoločnosť Apple pred viac ako desiatimi rokmi zahájila veľkú očistu operačného systému iOS pred službami spoločnosti Google. Pamätníci isto vedia, že kedysi sme mali v iPhone aplikácie ako YouTube alebo Mapy (s podkladmi od Google) automaticky predinštalované a nemuseli sme si ich sťahovať z App Store. Firma sa však vybrala vlastnou cestou a Mapy si začala vyvíjať úplne sama.

A hoci bolo ich prvé vydanie v iOS 6 doslova veľkolepé, po oficiálnom vydaní sa objavilo kvantum sťažností zo strany používateľov, ktorí tvrdili a tiež uvádzali dôkazy, ako sa Apple Mapy nedajú používať. Situácia sa však za uplynulé roky zmenila a Apple Mapy sa dostali na úroveň, kedy môžu bez problémov konkurovať aj aplikácii Google Mapy.

Po novom už dokonca disponujú aj možnosťou uloženia offline mapových podkladov. V tomto článku vám ukážeme, ako ho používať.

Geniálny návod priamo od spoločnosti Apple 

A nemusíme vám to ukazovať priamo my. Spoločnosť Apple totiž vydala prehľadný video-návod, ktorý zverejnila na svojom YouTube kanáli Apple Support. V priebehu necelých troch minút zhrnula všetko, čo by ste o sťahovaní máp v offline režime do svojoho iPhonu alebo iPadu mali vedieť.

My už iba pripomenieme, že na to, aby vám táto funkcia mohla v zariadení bežať potrebujete buď operačný systém iOS 17 a iPadOS 17 alebo nvoší. Taktiež netreba zabúdať na fakt, že spomínané offline mapy majú nejakú veľkosť a tak sa hodí mať aj voľné úložisko.

Viac vás už, ale zdržiavať nebudeme. Užite si návod, ktorý vám prezradí absolútne všetko, čo o offline mapách v iOS 17 potrebujete vedieť:

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  A je to tu, Apple čelí žalobe kvôli chybe "53", ktorá "zabíja" iPhony!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -