Ako píše agentúra Reuters, hackerské útoky smerované na Európsku úniu stále neutíchajú. Najnovšie si zobrali proruskí hackeri za cieľ stránku, na ktorej ukázali svoju silu. Teda, aspoň sa o to pokúsili.

Išlo konkrétne o oficiálny web Európskeho parlamentu, ktorý bol v stredu na niekoľko hodín úplne nedostupný. Hackerský útok zo strany prokremeľských hackerov sa odohral tesne po tom, ako európski zákonodarcovia označili Rusko za štátneho sponzora terorizmu.

Počítačovým expertom sa podarilo sprevádzkovať internetovú stránku krátko po 17:00 hodine SEČ. Celkovo tak trval výpadok len približne dve hodiny (od oficiálneho oznámenia).

„Európsky parlament je pod sofistikovaným kybernetickým útokom. K zodpovednosti sa prihlásila prokremeľská skupina,“ uviedla predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolaová v tweete krátko po výpadku webovej stránky. „A to po tom, čo sme Rusko vyhlásili za štát sponzorujúci terorizmus. Moja reakcia: SlavaUkraini (sláva Ukrajine),“ doplnila ďalej.

Samotný výpadok bol spôsobený za pomoci klasického DDoS (distributed denial of service) útoku, ktorý funguje tak, že tzv. hacktivisti nasmerujú veľké objemy návštev na cielené servery, ktoré nezvládnu vysoký nápor a spadnú.

Dobrou správou ale je, že tento typ útokov nespôsobuje veľké škody a zvyčajne sa dá rýchlo odstrániť. Ruskí hackeri sa teda zviditeľnili, no v praxi nič nedosiahli. Hovorca Európskeho parlamentu na otázky týkajúce sa prípadných škôd bezprostredne neodpovedal.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here