V Cupertine neustále pracujú na špeciálnych technológiách, ktoré nie sú iba nápomocné, no v praxi dokážu zachraňovať ľudské životy. Jasným dôkazom sú inteligentné hodinky Apple Watch, ktoré sa už osvedčili pri stovkách či možno tisícoch podobných prípadov. Apple však s ich vylepšovaním ešte zďaleka neskončilo.

Ako uvádza agentúra Bloomberg, technologický gigant plánuje do svojich hodiniek v budúcnosti pridať funkciu satelitného pripojenia. Vďaka nej by bolo možné odosielať núdzové textové správy, alebo využívať službu SOS prakticky kdekoľvek na svete (aj mimo pokrytia mobilného signálu).

O podobnom vylepšení sme počúvali aj minulý rok pred predstavením iPhonu 13. Technológia známa aj pod skratkou „LEO“ sa napokon v smartfóne neukázala, no analytici tvrdia, že ešte nič nie je stratené.

Podľa Bloombergu s ňou ako vôbec prvý môže prísť už iPhone 14 a nasledovať budú hodinky Apple Watch. Bližšie detaily a podrobnosti ale zatiaľ nie sú známe.

Šedé textové bubliny 

Apple Watch Series 3
Zdroj: Unsplash / Raagesh C

Všetky tiesňové správy by sa po odoslaní zobrazovali v šedých textových bublinách na rozdiel od tých modrých a zelených, na ktoré sme zvyknutí pri iMessage a SMS správach.

Špeciálna technológia aktuálne podlieha rozsiahlemu testovania a podľa Bloombergu nemusí byť dostupná v niektorých krajinách z dôvodu regulačných obmedzení. Takisto nie je známy ani dátum predstavenia v Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Muž potajomky sledoval polohu svojej priateľky cez Apple Watch. Zatkla ho polícia

Ak by však bola v budúcnosti podporovaná napríklad na Slovensku, v prípade dopravnej nehody alebo požiaru, kedy by ste nemali po ruke svoj iPhone alebo mobilné pripojenie, by mohla byť veľmi nápomocná. Čo poviete?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -