V súčasnosti sa na poli mobilných zariadení odohráva naozaj nemalá vojna o to, kto predstaví väčšiu inováciu, a koho zariadenie bude najlepšie zo všetkých dostupných. Medzi lídrami tejto vojny nájdeme určite spoločnosť Samsung a spoločnosť Apple, ktorý sa už dlhé roky predbiehajú v tom, koho vlajková loď bude lepšia. Podľa najnovšieho výskumu to však vyzerá, že vyhrala konkurencia!

Samsung Galaxy Note 4 bez konkurencie

Každý máme svojho favorita takmer vo všetkom. Či už ide o futbal, značku auta či o smartfón, ktorý denne nosíme v našich vreckách aj niekoľko hodín. V prípade posledného menovaného sa vedie večný boj o to, kto má lepší fotoaparát, výkon či iné parametre. Pri vlajkových lodiach sa často vyzdvihujú naozaj všetky prednosti aby jedna spoločnosť ukázala tej druhej, ako je popredu. Tým sa vlastne vytvára vývoj technológií ale to je na inú debatu.

Podľa poslednej ankety ACSI (American Consumer Satisfcation Index) to vyzerá tak, že telefónom s ktorým sú používatelia azda najviac spokojný je Samsung Galaxy Note 4. Tejto ankety sa zúčastnilo konkrétne 70 000 ľudí, ktorý hodnotili zariadenia predávané na US trhu. Ľudia mali svoje telefóny ohodnotiť bodovaním od 1 do 100 pričom najväčší počet bodov získal práve Samsung Galaxy Note 4. Ich presný počet bol 86 avšak nebol až tak ďaleko za svojim menším bratom Galaxy S5 či iPhonom 6 a iPhonom 6 Plus. Tieto zariadenia dostali napríklad až 82 bodov, čo je v bodovaní od 0-100 naozaj minimálny rozdiel.

Najviac prekvapení sme boli aj tak až s posledných priečok, kde sme našli 4 a 5 rokov starý iPhone 4S/4. Prvý z dvojice dostal úctyhodných 77 bodov. iPhone 4S 75 bodov. Vzhľadom na vek zariadení si myslíme, že Apple môže byť pyšné na to, kde jeho staršie smartfóny skončili. pokiaľ by si sa mal zúčastniť podobnej ankety, koľko bodov by si udelil svojmu smartfónu z 0-100? (do komentáru napíš to, aký smartfón máš, no a potom to, koľko bodov dávaš) 🙂

Prečítajte si tiež  4,5 milióna Galaxy Note 4 predaných za prvý mesiac!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.