Nebudeme si klamať, Samsung Galaxy S23 je určite jeden z najočakávanejších smartfónov roku 2023. A aj keď je našou témou skôr spoločnosť Apple, radi sa pozrieme aj na jej konkurenciu.

V dnešnom článku sa preto dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o pripravovanej modelovej rade Galaxy S23, ktorá príde na trhu už čoskoro. Zamerali sme sa na čip, fotoaparáty, výdrž batérie či cenu. Tak poďme na to.

Zhrnutie 

Samsung Galaxy S23: Všetky novinky

4. január 2023 – Propagačné materiály pre Samsung Galaxy S23+ a Samsung Galaxy S23 Ultra unikli na internet 

Samsung únik
Zdroj:91Mobiles

Portál 91Mobiles totiž zverejnil propagačné materiály, na ktorých sa konkurent pre iPhone 14 ukazuje v plnej svojej kráse. Odhalené mali byť až po predstavení.

Na obrázkoch môžete vidieť konkrétne Samsung Galaxy S23+ a Samsung Galaxy S23 Ultra. Základný model chýba, no podľa zdroja bude mať rovnakú základnú farbu ako práve verzia S23+.

Samusng si zvolil pre lacnejšie prevedenia ružový odtieň, ktorý pôsobí veľmi príjemným dojmom. Keďže ide o svetlú farbu, zariadeniu sa náramne hodí.

Hlavná prezentačná farba pre drahší Samsung Galaxy S23 Ultra bude potom sivo-zelená, ktorá pôsobí taktiež veľmi zaujímavo. Pochopiteľne, výrobca bude svoje smartfóny ponúkať aj v mnohých iných farbách.

3. január 2023 – Samsung Galaxy S23 dostane 256 GB úložisko ako základ

Samsung Galaxy S23 Ultra na úniku
Zdroj: Onleaks & Smartprix

Samsung sa v roku 2023 evidentne bude snažiť pretiahnuť na svoju stranu čo najviac majiteľov iPhonov. Jeho budúca vlajková loď Galaxy S23 by totiž mala štartovať v každej svojej verzii na 256 GB kapacite úložiska. Je to dvakrát viac ako dnes a zároveň dvakrát viac, než ponúkne v roku 2023 iPhone 15.

O túto informáciu sa postaral spoľahlivý leaker Ahmen Qwaider, ktorý zároveň doplnil aj podrobnejšie špecifikácie. Zatiaľ čo Samsung Galaxy S23 a Samsung Galaxy S23 Ultra dostanú 8 GB operačnú pamäť RAM, vlajková loď Samsung Galaxy S23 Ultra by mala mať k dispozícii až 12 GB RAM.

Skombinovať ju potom budete môcť s 256 GB ale aj 512 GB či 1 TB úložiskom rovnako, ako to dnes ponúka Apple. Tomuto sa hovorí útok na konkurenciu a jej zákazníka.

3. januára 2023 – Pozrite sa na dizajn Samsungu Galaxy S23 Ultra (fotky + video)

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Technizio Concept

Známy leaker Ahmen Qwaider dnes celému svetu ukázal, ako bude vyzerať Samsung Galaxy S23 Ultra, ktorý príde na trh už vo februári 2023. Využil pritom rendery od dizajnéra Technizio Concept, ktorý ich vytvoril v spolupráci s ďalším leakerom SuperRoaderom.

Zariadenie vyzerá na prvý pohľad skoro rovnako, ako predchodca Samsung Galaxy S22 Ultra. Pozorné oko si však všimne niekoľko detailov, ktorými sa líši. Tým azda najväčším je absencia zaobleného displeja, ktorý podľa Qwaidera nie je populárny ani medzi zákazníkmi.

Samsung vraj v roku 2023 použije radšej plochú obrazovku, ktorá je jednoduchšia na použite s dotykovým perom S Pen.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Technizio Concept
Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Technizio Concept
Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Technizio Concept

21. decembra 2022 – Poznáme možný dátum predstavenia Samsungu Galaxy S23

Spoločnosť Samsung predstavuje svoje smartfóny už tradične začiatkom roka. V porovnaní s konkurentom Apple ide o úplne iné obdobie. Pripravovaný Samsung Galaxy S23 by sa mohol vo všetkých troch verziách ukázať už 1. februára 2023.

Naznačuje to posledný príspevok od leakera Ice Universe na sociálnej sieti Twitter. Hoci bol len veľmi stručný, Ice Universe je preslávený svojimi presnými predpoveďami a tak túto informáciu môžeme brať vážne.

15. 12. 2022 – Samsung Galaxy S23 Ultra dostane špičkový 200 Mpx fotoaparát a 8K video. iPhone 14 Pro Max zostane pozadu

iPhone 14 Pro a Samsung Galaxy S23 Ultra s 200 Mpx zadným fotoaparátom
Zdroj: YouTube / Technizio Concept / Unsplash / Zana Latif (úprava redakcie)

Čo sa týka fotoaparátov, zariadenie by malo obsahovať nový 200 Mpx snímač (1/1,3″, 0,6 µm, štandardné rozlíšenie 12 Mpx). Taktiež sa dočkáme aj podpory 8K videa pri 30 snímkach za sekundu, čo bude pokrok v porovnaní so súčasnými 24 snímkami za sekundu (v rovnakom rozlíšení). Obraz kvôli tomu nie je úplne plynulý.

V porovnaní s iPhonom 14 Pro Max ide o obrovský rozdiel, nakoľko toto zariadenie stále dokáže natáčať len v 4K (60 FPS). Samsung je teda už dnes ďalej a v budúcnosti svoju výhodu ešte viac zlepší.

Podujatie Samsung Unpacked sa má uskutočniť už v prvom februárovom týždni 2023. Situáciu budeme sledovať a o všetkom vás informovať. Dajte nám vedieť do komentára, či sa na toto zariadenie tešíte alebo zostanete verní spoločnosti Apple. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

15. 12. 2022 – Samsung Galaxy S23 prinesie lepšie satelitné volania než iPhone 14

iPhone Satelit
Globalstar satellites (image: Globalstar)

Samsung Glaxy S23 Ultra by mal tiež priniesť podporu pre satelitnú komunikáciu, ktorá zažila v konkurenčnom iPhone 14 / 14 Pro obrovský boom. Na rozdiel od Apple ju však bude možné používať aj na klasické spojenie so svetom a nie len na SOS volania.

Prečítajte si tiež  Apple je najhodnotnejšia technologická spoločnosť na svete. Akcie lámu rekordy.

V tomto bude mať teda juhokórejský gigant navrch. Samsung sa má spoliehať na satelitnú sieť spoločnosti Iridium, s ktorou už uzatvoril zmluvu. Otázne však zostáva, koľko bude takáto „sranda“ vlastne stáť. Je totiž nepravdepodobné, že by bola satelitná komunikácia dostupná úplne zadarmo…

15. 12. 2022 – Toto všetko prinesie Samsung Galaxy S23 Ultra. Unikli presné špecifikácie

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: OnLeaks

Spoločnosť Samsung už čoskoro predstaví novú vlajkovú loď Galaxy S23 Ultra, ktorá vystrieda Samsung Galaxy S22 Ultra. Nový smartfón prinesie množstvo technologických vychytávok, pomocou ktorých sa bude snažiť svojho rivala prekonať. Informoval o tom portál GSMarena.

Pod „kapotou“ by sa mal nachádzať nový procesor Snapdragon 8 Gen 2 (SM8550-AC), ktorý vyrába Qualcomm za pomoci moderného 4 nm procesu. Jeho frekvencia uvádza tri klastre: 3,36 GHz, 2,8 GHz a 2,0 GHz, čo sa zhoduje s vyššími taktovacími frekvenciami uvedeného čipu.

A aj keď pôjde o skutočne výkonný hardvér, netreba zabúdať, že v testoch čip Snapdragon 8 Gen 2 zatiaľ neporazil ani minuloročný procesor A15 Bionic od Apple. Uvidíme teda, ako bude naladený v novom Samsungu.

Zákazníci si zariadenie budú môcť kúpiť buď s 8 GB alebo 12 GB RAM, pričom v oblasti úložiska budú mať na výber z troch kapacít a to 256 GB, 512 GB a 1 TB. Predchodca štartoval s pamäťou 128 GB, no s tou je pravdepodobne koniec…

25.11. 2022 – Samsung Galaxy S23 dostane špičkový snímač odtlačkov prstov

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Onleaks & Smartprix

Zahraničné média dnes zverejnili informáciu, že Samsung Galaxy S23 Ultra sa bude spoliehať na úplne nový snímač odtlačkov prstov. Výrobca Qualcomm prepracoval svoju 3D ultrazvukovú technológiu, pričom jej tretia generácia bude fungovať pravdepodobne rýchlejšie a presnejšie.

Zahraničné média taktiež zdôrazňujú, že prepracovaný senzor by mohol ponúknuť väčšiu snímateľnú plochu snímača 3D Sonic Max.

25.11. 2022 – Samsung použije v Samsung Galaxy S23 satelitnú komunikáciu. Poznáme ju z iPhonu 14

Globalstar satellites (image: Globalstar)

Spoločnosť Samsung sa podľa dnešného úniku chystá do svojej novej vlajkovej lode zakomponovať satelitné pripojenie v spolupráci so spoločnosťou Iridium.

Tá mala ešte začiatkom roka 2022 uzatvoriť dohodu s viacerými výrobcami smartfónov, aby mohli komunikovať s jej 66 satelitmi na obežnej dráhe. Medzi nimi bol aj juhokórejský gigant.

My len doplníme, že aj spoločnosť Apple má pre satelitné pripojenie partnera. Nie je to však Iridium ale spoločnosť Globalstar.

To, čím by sa mal Samsung líšiť od spoločnosti Apple sú možnosti samotnej technológie. Zatiaľ čo cupertinské riešenie sa zameriava len na krízovú komunikáciu, Samsung chce dosiahnuť, aby sa cez satelit dali posielať aj textové správy či obrázkové súbory.

23.11. 2022 – Samsung Galaxy S23 dostane v Európe procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Na iPhone sa však chytať nebude

Samsung Galaxy S23 / Samsung Galaxy S22 a iPhone 14
Zdroj: OnLeaks / Toms Guide (úprava redakcie)

Dlhé roky sa v Európe predávali vlajkové lode od spoločnosti Samsung s procesormi Exynos. Na tom by nebolo nič zlé, keby tieto čipy nevykazovali nižší výkon a horšie schopnosti v oblasti energetickej úspornosti. To sa ale zrejme v roku 2023 zmení.

Samsung Galaxy S23 má totiž prísť ako absolútna novinka s čipom Snapdragon 8 Gen 2, ktorý si konečne užijete aj v našich končínách. A hoci ide o najmodernejší čip, aký je v súčasnosti pre Android dostupný, v prvých testoch výkonu mierne sklamal.

Ukázalo sa totiž, že ho hravo poráža procesor A16 Bionic v iPhone 14 Pro / 14 Pro Max a dokonca aj generačne starší čip A15 Bionic v iPhone 14 / 14 Plus. Inými slovami, Snapdragon 8 Gen 2 bude mať ambíciu na porazenie maximálne čipu A14 Bionic v iPhone 12 / 12 Pro.

13. 11. 2022 Pozrite sa na to, ako bude vyzerať lacnejší Samsung Galaxy S23 a Samsung Galaxy S23+ vďaka kvalitnému renderu od 4RMD.

Samsung Galaxy S23 / S23+ a S23 Ultra príde na trh začiatkom budúceho roka a prinesie množstvo zaujímavých noviniek.

Ako ale bude vyzerať? Na túto otázku nám odpovedali leakeri už pred mesiacmi, keď zverejnili sériu renderov zariadenia. Po vizuálnej stránke sa príliš nezmení, no líšiť sa bude v detailoch, ktoré si všimnú skôr skúsenejší fanúšikovia značky.

Medzi hlavné zmeny patrí napríklad umiestnenie zadných fotoaparátov, ktoré by sa už nemali nachádzať v obdĺžnikovom výstupku. Po novom budú vytŕčať priamo zo sklenenej zadnej časti zariadenia tak, ako to poznáme napríklad z iPhonu SE.

Samsung tiež zmení celkový tvar zariadenia, pričom jeho rám by mal byť oveľa menej zaoblený než predtým. Táto zmena má mať vplyv na komfort celkového používania, pričom telefón by sa mal vďaka nej pohodlnejšie držať v ruke.

Viac si môžete pozrieť vo videu nižšie.

Samsung Galaxy S23 príde v troch verziách: S23 / S23+ a S23 Ultra 

Samsung Galaxy S22 / S22+ / S22 Ultra
Zdroj: PhoneArena

Vyrábať len jednu vlajkovú loď je v dnešnej dobe nemysliteľné. Tak, ako má Apple svoju modelovú radu „14“ rozdelenú na lacnejšie a drahšie verzie, Samsung to pri svojej sérii Galaxy robí veľmi podobne.

Rovnako, ako v nedávnej minulosti, aj Samsung Galaxy S23 príde v troch rozličných prevedeniach. Používatelia si budú môcť vybrať medzi verziami S23, S23+ a S23 Ultra. Každá bude pochopiteľne určená pre inú cieľovú skupinu.

Prečítajte si tiež  Aktualizácia iOS 15.2 prinesie nový vzhľad pre zoskupenie notifikácií

Od najlacnejšieho po najdrahší 

Samsung Galaxy S23 Ultra na úniku
Zdroj: Onleaks & Smartprix

Zatiaľ čo základný Samsung Galaxy S23 ponúkne najslabší hardvér v najmenších rozmeroch a za čo najnižšiu cenu, pokiaľ si kúpite o čosi drahší Samsung Galaxy S23+, tešiť sa môžete na väčší displej aj batériu.

Na samom vrchole bude Samsung Galaxy S23 Ultra, ktorý môžeme považovať za skutočnú vlajkovú loď. Aj keď bude stáť najviac, v praxi dostane to najlepšie, čo vám aktuálne Samsung dokáže ponúknuť.

Dôležité je zdôrazniť, že každé z trojice zariadení dostane odlišnú veľkosť obrazovky. Samsung tak zvolí trochu iný prístup ako Apple, ktorý má dva rovnaké rozmery pre lacnejšie a tiež drahšie verzie.

Samsung Galaxy S23 únik
Zdroj: Ice Universe

Odhalil to únik krycích temperovaných skiel od známeho leakera Ice Universe. Ako môžete vidieť na fotke sami, Galaxy S23 bude skutočne najmenšou ponúkanou verziou, Galaxy S23+ má predstavovať zlatú strednú cestu a Galaxy Ultra zase najväčšie prevedenie, aké si budete môcť zaobstarať. Zároveň sa objavili informácie, že Samsung Galaxy S23 Ultra už nebude mať zaoblený displej. Uviedol to spoľahlivý leaker Ahmen Qwaider.

Aký dizajn prinesie Samsung Galaxy S23? 

Samsung Galaxy S23 Ultra na úniku
Zdroj: Onleaks & Smartprix

Ak očakávate veľkú zmenu, Samsung vás v roku 2023 zrejme sklame. Modelová rada Galaxy S23 má totiž podľa uniknutých renderov vyzerať veľmi podobne, ako minuloročná rada Galaxy S22. Nie je to však prekvapenie, keďže veľkí výrobcovia inovujú dizajn svojich vlajkových lodí pomalšie.

Ak sa teda pozrieme na uniknuté rendery, rýchlo zistíme, že zariadenia vyzerajú na prvý pohľad skoro rovnako. Jediné detaily, v ktorých sa líšia, sú zadné fotoaparáty, ich rozloženie a taktiež iné zakrivenie na okrajoch.

Samsung Galaxy S23 príde pravdepodobne s hranatejším dizajnom, čím sa zmenší efekt zakrivenia skla. Dôvody tejto zmeny majú byť hneď dva. Jedným je pohodlnejší uchop hranatého zariadenia a druhým vyššia odolnosť pri páde na zem. V oboch smeroch budú smartfóny lepšie než ich predchodcovia.

Samsung Galaxy S23 únik - zariadenie bude mať hranatejšie rohy
Zdroj: Ice Universe

Ak sa potom zameriame na zadné fotoaparáty, tie sa v prípade modelovej rady Galaxy S23 nachádzali v špeciálnom vystúpenom ostrovčeku. V roku 2023 ale tento ostrovček zmizne a ostanú tu iba objektívy, ktoré budú vytŕčať do priestoru. Vďaka tomu budú môcť používatelia ľahšie odhaliť, či sa pozerajú na Galaxy S23 alebo starší model.

Samsung Galaxy S23 / S23+ a S23 Ultra: Výkon procesora, RAM a ďalšie špecifikácie 

Známy leaker Yogesh Brar sa nechal počuť, že ani v oblasti výkonu nepôjde o žiadnu revolúciu v porovnaní s minuloročným Samsungom Galaxy S22. Nástupca s označením S23 si ale v niečom predsa len polepší.

Platí to najmä pre procesor SoC (system on chip) Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, o ktorom sa hovorí už dlhšie. Rovnako tak je ale v hre aj využitie čipu Dimensity 9000 od spoločnosti MediaTek. To je však podľa Brara menej pravdepodobné.

Procesor Snapdragon 8 Gen 2 od spoločnosti Qualcomm
Zdroj: YouTube / DroidHolic

Pokiaľ budeme vychádzať z predpokladov, že spoločnosť Samsung použije vo svojom smartfóne Galaxy S23 procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, je skoro isté, že tento čip bude produkovaný za pomoci moderného 4 nm výrobného procesu rovnako, ako A16 Bionic od Apple.

Zákazníci tiež môžu počítať s tým, že Samsung ponúkne aj pre základný model až 8 GB operačnej pamäte RAM, pričom ak si zaobstaráte drahšie prevedenie, tešiť sa môžete aj na 12 GB RAM či teoreticky až 16 GB RAM. Rovnako to platí aj pre kapacitu úložiska, ktorá sa má pohybovať od 128 GB, cez 256 GB až po 512 GB pamäte.

Leaker Ahmen Qwaider však nedávno uviedol, že základná 128 GB verzia z ponuky v roku 2023 úplne vypadne a zákazníci sa budú môcť tešiť na väčšie úložisko. Uvidíme teda, či sa tieto predtuchy naplnia.

Samsung Galaxy S23 Ultra koncept
Zdroj: TechnizioConcept

Brer tiež doplnil, že aj najlacnejší Samsung Galaxy S23 bude mať k dispozícii špičkový AMOLED displej so 6,1″ uhlopriečkou a 120 Hz obnovovacou frekvenciou. V tomto smere bude teda o krok popredu pred iPhonom 14, ktorý využíva 6,1″ OLED obrazovku s frekvenciou „len“ 60 Hz.

Samsung Galaxy S23 bude mať extrémne kvalitné kamery a fotoaparáty. Ponúkať má až 200 Mpx

Samsing Galaxy S23 Ultra vs Galaxy S22 Ultra (zadný fotoaparát)
Zdroj: Komunita

Známy leaker Ice Universe je presvedčený, že jednou z najväčších predností Samsungu Galaxy S23 Ultra bude prítomnosť úplne nového hlavného fotoaparátu s označením HP2, ktorý ponúkne až 200-megapixelové rozlíšenie.

S týmto tvrdením súhlasia aj iné zdroje, ako napríklad IT News a pokiaľ sa pozrieme na ponuku konkurencie, rýchlo zistíme, že už niekoľko mesiacov používa techniku od Samsungu vo svojich fotoaparátoch, ktorá má taktiež 200 Mpx. Nejde preto zas o také prekvapenie.

Nový snímač má vďaka vyššiemu rozlíšeniu ponúknuť ešte detailnejšie snímky. Firma však sľubuje, že fotografie budú aj jasnejšie a kvalitnejšie než kedykoľvek predtým.

Juhokórejský gigant je dostatočne motivovaný ponúknuť to najlepšie na trhu, nakoľko chce prekonať iPhone 14 Pro / 14 Pro Max, ktorý sa aktuálne nachádza v rebríčku DXOMARK na popredných priečkach. Samsung tu momentálne nemá svoje zastúpenie ani v TOP 10.

Prečítajte si tiež  Na internet unikli ďalšie snímky iPhonu 7

Taktiež treba počítať s tým, že lacnejšie modely Samsung Galaxy S23 a S23+ nemusia ponúknuť takéto vysoké rozlíšenie. Rovnako ako v minulosti môže byť exkluzivitou len pre Galaxy S23 Ultra. Na strane druhej ale nemusíte zúfať. Zariadenia ponúknu minimálne 50 Mpx či možno až 108 Mpx snímač – a to je viac ako dosť.

Aké budú ostatné objektívy?

Samsung Galaxy S23 Plus
Zdroj: Onleaks & Smartprix

Na internete sa pomerne dosť špekuluje o tom, aké budú ostatné objektívy, ktoré dostane Samsung Galaxy S23. Napríklad predný fotoaparát môže mať buď 10 alebo 12 Mpx, zadný teleobjektív s najvyššou pravdepodobnosťou 10 Mpx a šošovka na ultrazoom 12 Mpx.

Informácií je ale veľa a tie žiaľ nie sú konzistentné. Aj preto si na odpoveď budeme musieť počkať zrejme až do predstavenia zariadenia.

Lepšie zábery počas noci či šera 

Leaker Ice Universe dodáva, že v Samsungu sa v roku 2022 zamerali na vývoj čo najlepšieho fotoaparátu, ktorý ponúkne excelentné zábery počas zhoršených svetelných podmienok alebo noci.

Ak teda budete fotiť alebo natáčať v šere, dosiahnuť by ste mali oveľa lepšie výsledky, než so súčasným Samsung Galaxy S22 / S22+ a S22 Ultra. Tieto zlepšenia budú výsledkom vyššieho výpočtového výkonu, ktorý zariadenie ponúkne vďaka prechodu na modernejší 4 nm výrobný proces čipu (pravdepodobne Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2).

Samsung Galaxy S23 a jeho výdrž batérie. Dočkáme sa zlepšenia? 

Samsung Galaxy S22 v ruke používateľa
Zdroj: GSMArena

Šepká sa, že Samsung Galaxy S23 dostane rovnakú 5 000 mAh, akú môžete nájsť aj v Samsungu Galaxy S22 Ultra. Posledná generácia zariadenia mala síce solídnu výdrž a tiež rýchlosť nabíjania, no zďaleka nevnikala pred konkurenciou, akou je napríklad výrobca OnePlus. Ten ponúka so svojim super-rýchlym nabíjaním úplne iný používateľský zážitok.

Aj tak ale musíme napísať, že ak Samsung vybaví svoje smartfóny 5 000 mAh batériou, určite to nebude mínus. Na druhej strane to ale vyzerá tak, že takto veľký akumulátor dostane možno iba vlajková loď Galaxy S23 Ultra.

Podľa únikov sa má základná verzia spoliehať na výrazne menšiu batériu s kapacitou „iba“ 3 900 mAh, čo bude spôsobené menšími celkovými rozmermi zariadenia. Dobrou správou ale je, že novinka ponúkne o 200 mAh viac ako predchodca, vďaka čomu sa aspoň malým krôčkom posunie smerom vpred.

Na obrázku je zachytená údajná batéria pre Samsung Galaxy S23 Ultra
Na obrázku je zachytená údajná batéria pre Samsung Galaxy S23 Ultra

Úniky tiež naznačujú, že zariadenie neponúkne extrémne rýchle nabíjanie v žiadnej svojej verzii. Podporovať teda môže iba 25 W káblové a 15 W bezdrôtové dopĺňanie energie. To však opäť nemusíme brať ako veľké negatívum.

Hoci konkurencia ponúka v tomto smere úplne iné hodnoty, používatelia riskujú rýchlejšiu degradáciu akumulátora. Ak je nabíjanie pomalšie, batéria v zariadení vydrží logicky dlhšie. A presne to môže byť pre Samsung priorita.

Kedy bude predstavený Samsung Galaxy S23 / S23+ a S2 Ultra? Toto je možný dátum uvedenia na trh 

Samsung Galaxy S23
Zdroj: Onleaks / Digit.In (úprava redakcie)

Pretože spoločnosť Samsung o svojom smartfóne Galaxy S23 zatiaľ vôbec nehovorí, nepoznáme ani jeho oficiálny dátum predstavenia. Keďže však firmu veľmi dobre poznáme a vieme, kedy uvádza na trh svoje novinky, nie je ťažké odhadnúť, kedy príde rada Galaxy S23. Stačí sa pozrieť do kalendára.

Zatiaľ čo generácia S20 prišla na trh v marci 2020, Samsung Galaxy S21 bol predstavený v januári. Posledný Samsung Galaxy S22 prišiel na trh vo februári, na základe čoho môžeme predpokladať, že nástupca bude uvedený buď v prvom alebo druhom mesiaci roka 2023.

Konkrétny dátum potom musí zaznieť priamo od spoločnosti Samsung, pričom je možné, že ešte ani ona sama nevie, kedy svoje novinky ukáže verejnosti. Zároveň platí, že sa celá situácia môže skomplikovať. Stačí sa pozrieť na veľmi „krehký“ dodávateľský reťazec, ktorý môže ohroziť aj niekoľko prípadov nákazy ochorenia covid-19 (Apple s tým má napríklad pri iPhone 14 Pro veľké problémy).

Aká bude cena za Samsung Galaxy S23?

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Onleaks & Smartprix

To čo sa potencionálni záujemcovia pýtajú asi najčastejšie je, koľko bude stáť nový Samsung Galaxy S23. Na to, aby sme si odpovedali však najskôr musíme zistiť, koľko stojí predchodca.

Najlacnejší Samsung Galaxy S22 firma oficiálne predáva za 799 €, pričom ak chcete model S22+ s vyššou pamäťou atď, zaplatíte zaň až 1 019 €. Top model Galaxy S22 Ultra potom štartuje na sume od 1 229 €.

Ako to teda bude s budúcou generáciou? Odpoveď je jednoduchá. Aj keď to tvrdíme veľmi neradi, viacerí analytici sa zhodujú na tom, že Samsung môže v roku 2023 nepríjemne zdražovať.

Vzhľadom na vývoj ekonomických podmienok, rastúcu infláciu či nestabilné menové kurzy sa môže ľahko stať, že zariadenie zdražie o 50, 100 či dokonca 150 eur vo vybraných konfiguráciách. Treba s tým teda dopredu počítať.

Takto nejak by mohla vyzerať ponuka na rok 2023: 

  • Samsung Galaxy S23 = cca 849 €
  • Samsung Galaxy S23+ = cca 1 079 €
  • Samsung Galaxy S23 Ultra = cca 1 279 €

Samozrejme, zdražovanie môže byť aj výraznejšie…

Článok budeme pravidelne aktualizovať 

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -