Samsung Galaxy S23 Ultra vyšiel začiatkom roka 2023 a tým pádom je plnohodnotným konkurentom pre čerstvo predstavený iPhone 15 Pro Max od spoločnosti Apple, ktorý sa začne predávať 22. septembra 2023. Zariadenie s operačným systémom Android ponúka špičkový displej, vysoký výkon a funkcie, ktoré ešte stále nemá k dispozícii ani iPhone. Teraz ho navyše dokážete získať v zľave za fantastickú cenu.

Začnime zobrazovacou jednotkou, ktorá má uhlopriečku 6,8″, využíva technológiu AMOLED, podporuje stále zapnuté zobrazenie Always-on, disponuje vysokým rozlíšením 3088 x 1440 pixelov a aby sme nezabudli, samozrejmosťou je aj 120 Hz obnovovacia frekvencia. Takéto špičkové parametre oceníte pri sledovaní videí, hraní hier ale aj bežnej práci na zariadení. Rovnako sa bude hodiť aj veľmi výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 spolu s 8 GB RAM, ktorý stelesňuje asi to najlepšie, čo zariadenia s Androidom v súčasnosti ponúkajú. Nebudete mať teda problémy ani s náročnejšími úlohami.

No a cena? To je tá najlepšia časť. Samsung Galaxy S23 Ultra v základnom 256 GB prevedení s 8 GB RAM kúpite štandardne od 1 399 €. Dnes je ale po kliknutí na tento odkaz dostupný už od 942 €, vďaka čomu na ňom ušetríte viac, ako 450 €. Len pre porovnanie, iPhone 15 Pro Max sa v rovnakej 256 GB konfigurácii s 8 GB RAM ponúka od 1 449 € a na akékoľvek cenové zvýhodnenie môžete v najbližších mesiacoch rovno zabudnúť. Ide o nedostatkový tovar, ktorý sa bude dať reálne zaobstarať až niekedy v novembri 2023 (ak ste si nezadali predobjednávku).

A ak by sme Samsung Galaxy S23 Ultra porovnali s minuloročným iPhonom 14 Pro Max so základným 128 GB úložiskom a 6 GB RAM, ešte stále by ste na zariadení s Androidom slušne ušetrili. Zariadenie od Apple bolo v čase uvedenia na trh dostupné za rovnakých 1 449 €, ako dnes jeho nástupca (ale s menšou pamäťou). iPhone 14 Pro Max, ale dnes po kliknutí na tento odkaz kúpite najmenej od 1 074 €, čo je oproti Samsungu stále o cca 130 € viac! A to nie je malý rozdiel.

Samsung Galaxy S23 Ultra má lepší zoom, ako iPhone 15 Pro Max

Zdroj: YouTube / Macrumors / Unsplash / Zana Latif (úprava redakcie)

Podobne, ako Apple, aj Samsung vybavuje svoje vrcholové smartfóny tým najlepším možným hardvérom. Galaxy S23 Ultra má preto k dispozícii extrémny 200 Mpx fotoaparát s clonou f/1.7 a tiež periskopický objektív so schopnosťou 10x optického a 100x digitálneho zoomu. Len pre porovnanie.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 Pro Max patrí medzi najlepšie smartfóny tohto roka

Na tieto hodnoty sa dnes nedoťahuje ani iPhone 15 Pro Max, ktorý síce dostal lepšie priblíženie, no v porovnaní so Samsungom ide o o veľa slabšie hodnoty (5x optický a 25x digitálny zoom).

Zariadenie z Južnej Kórei má navyše aj ďalšie objektívy, medzi ktorými nechýba ani 12 Mpx ultraširokouhlý snímač. Zábery z neho sú vhodne najmä na sociálne siete Instagram, Facebook či WhatsApp. Zabudnúť nemôžeme ani na optickú stabilizáciu videa, nočný režim či kvantum ďalších zaujímavých funkcií, vďaka ktorým budú výsledne zábery neuveriteľne krásne.

Samsung Galaxy S23 Ultra a jeho extrémne veľká batéria

Zdroj: YouTube / Shane Symonds (snímka ovbrazovky)

Vlajková loď od spoločnosti Samsung poteší aj v oblasti výdrže batérie. Jej obrovský 5 000 mAh akumulátor v kombinácii s úsporným procesorom Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 zabezpečia, že s týmto smartfónom budete vedieť fungovať pokojne aj dva dni na jedno nabitie.

To navyše môže prebiehať klasicky zrýchlenou formou cez kábel pomocou 45 W adaptéra, bezdrôtového 15 W nabíjania a čerešničkou na torte je tiež podpora 4,5 W reverzného nabíjania. Zo zariadenia dokážete bez problémov doplniť šťavu napríklad vašim AirPods.

Oplatí sa viac iPhone 15 Pro Max alebo Samsung Galaxy S23 Ultra?

Zdroj: Unsplash / Zana Latif / Thai Nguyen (úprava redakcie)

Otázka, na ktorú sa nedopovedá ľahko, no môžeme to vyriešiť viacmenej diplomatickou cestou. Ak ste fanúšikom spoločnosti Apple a milujete iOS, kupovať si Samsung Galaxy S23 Ultra z nášho pohľadu skutočne nedáva zmysel. Aj keď na ňom v porovnaní s iPhonom 15 Pro Max ušetríte cca tretinu, stále budete mať smartfón, ktorý vám nebude sedieť.

Ak však nie ste až tak striktne zameraní na jablkovú platformu, výber Samsungu Galaxy S23 Ultra určite nebude zlá voľba. Toto zariadenie je o stovky eur lacnejšie, ponúka brutálny hardvér, ktorý v mnohom prekonáva dokonca aj spomínaný iPhone 15 Pro Max a hlavne je ešte iba v polovici svojej životnosti. Samozrejme každý sa musí rozhodnúť podľa vlastných preferencií. Ako to bude u vás?

Ak vás zaujímajú informácie týkajúce sa nových smartfónov z dielne Apple, určite si nenechajte ujsť naše články, v ktorých sme zhrnuli všetky zásadné novinky modelového radu iPhone 15.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -