Zdá sa, že Samsung bude dvíhať počas tohto roka latku naozaj vysoko a Apple bude mať čo robiť aby bol nový model 6S lepším, ako nová vlajková loď od Samsungu.  Aj keď nevieme nič oficiálne, v kuloároch sa šepká, že ponúkne až 4GB RAM, čo už je pomaly viac, ako mnohé počítače! Zároveň by šlo o prvý smartfón od Samsungu, ktorý ponúkne danú operačnú pamäť.

4GB, nie je to príliš?

Ako sa hovorí, vývoj nezastavíš a to sa týka aj mobilných zariadení. Kým pred pár rokmi bol vrchol keď váš smartfón disponoval 512mb RAM, dnes sa takáto operačná pamäť nachádza predovšetkým v zaradeniach z nízkej cenovej kategórie. Naše iPhony zatiaľ disponujú len 1GB RAM, no musíme povedať, že je to tak akurát. Áno niekedy sú tieto zariadenia na hrane, ale 1GB to stále zvláda. Tak či onak, ako pribúdajú “gigabajty” tak pribúda aj výkon zariadení a tie sa pomaly premieňajú na mini počítače v našich vreckách.

- Reklama -

Samsung by mal predstaviť v podstate takú malú revolúciu vo výkone, keďže jeho nový vlajkový model ponúkne s vysokou pravdepodobnosťou až 4GB RAM (musíme priznať, že rovnakým číslom disponuje aj náš redakčný počítač). Aj keď  sa to mnohým môže zdať oprávnene zbytočné, je to celkom logické a Samsung by tým mohol zariadiť dlhú životnosť tohto modelu. Všetko uvidíme už čoskoro kedy sa má novinka objaviť aj na trhu, každopádne nás zaujíma aj váš názor, či by ste potrebovali vo vašom smartfóne 4GB RAM. 🙂

iPhone 6 vs. Samunsug Galaxy S6 - svetapple.sk
iPhone 6 vs. Samunsug Galaxy S6 – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.