Spoločnosť Samsung dnes oficiálne predstavila svoju vlajkovú loď Galaxy S6 a jej odnož zo zakriveným displejom Galaxy S6 Edge. Na trhu je konkurencia naozaj silná, čo si v Samsungu uvedomili a pokúsili sa ponúknuť to najlepšie z najlepšieho. Ich nové modely budú zrejme opäť najväčším konkurentom pre Apple a jeho iPhonu 6!

Galaxy S6

Spoločnosť Samsung sa za minulý rok musela vysporiadať s veľkou kritikou a najmä veľkými problémami, ktoré pri predajoch jej smartfónov nastali. Išlo konkrétne o problémy s predajmi, kedy bol pokles naozaj výrazný a výrazne sa to prejavilo aj na finančných výsledkoch spoločnosti. Práve preto museli niečo zmeniť a najlepšie začať hneď od najpredávanejšej vlajkovej lodi. Ako všetci dobre vieme, dizajn ani spracovanie predošlého modelu Galaxy S5 neboli práve šťastné, no po dnešnom dni na to môžme zabudnúť. Samsung sa totiž rozhodol, že pôjde v šlapajach Apple a ako rám svojho Galaxy S6 použije obľúbený hliník.

- Reklama -

Celkové spracovanie vyzerá teda omnoho lepšie a je vidno, že sa Samsung posunul po stránke dizajnu neuveriteľne dopredu. Samozrejme, nový Galaxy S6 nezaostáva ani po stránke technológií a v zariadeniach nájdeme tie najvýkonnejšie čipy, najlepšie fotoaparáty či vynikajúce displeje!

Nový Samusng Galaxy S6 aj Galaxy S6 Edge vyzerá omnoho lepšie ako predošlí model s označením S5! - svetapple.sk
Nový Samusng Galaxy S6 aj Galaxy S6 Edge vyzerá omnoho lepšie ako predošlý model s označením S5! – svetapple.sk

Fotoaparát

Začnime fotoaparátom, ktorý je pri mnohých smarfónoch jedna z vecí, ktorá presvedčí daného používateľa o tom, či si ho kúpi alebo nie. V Samsungu zdá sa nezaspali na vavrínoch a ponúkli špičkové fotoaparáty na oboch stranách zariadenia so svetelnou clonou F/1.9. Vpredu nájdeme 5Mpx optiku a vzadu naopak 16Mpx, čo je v podstate 2x viac, ako má iPhone 6. Kvalitu fotografií by malo zlepšovať automatické HDR, OIS či IR Detect White Balance, ktorá zabezpečuje zvýšenú citlivosť na svetlo a ostrosť daného snímku, čím sú fotografie omnoho kvalitnejšie ako kedykoľvek predtým!

Okrem iného tu pribudla aj funkcia QickLunch, ktorá umožní používateľovi, nech je na akejkoľvek obrazovke, zapnúť fotoaparát už za 0,7 sekundy. Stačí ak dvakrát stlačí domovské tlačidlo. Na papieri to teda vyzerá tak, že si fotoaparát hravo poradí aj s tými najkvalitnejšími na trhu, ktoré sú v iPhone 6/6 Plus, uvidíme však, aká bude realita.

Fotoaparát je omnoho lepší ako pri predošlých modeloch! - svetapple.sk
Fotoaparát je omnoho lepší ako pri predošlých modeloch! – svetapple.sk

Bezdrôtové nabíjanie

Spoločnosť Samsung ponúkla vo svojich nových smartfónoch aj certifikovanú technológiu WPC a PMA čím vlastne stanovuje nový štandard v bezdrôtovom nabíjaní. Samsung Galaxy S6 či Samsung Galaxy S6 Edge budú kompatibilné s akoukoľvek bezdrôtovou podložkou a pokiaľ ich napojíte na kábel, nabijú sa vám až 1,5x rýchlejšie ako predošlý model S5.

Okrem iného, oba smartfóny disponujú aj technológiou rýchleho nabíjania, kedy sa vám za krátkych 10 minút predĺži výdrž batérie na 4 hodiny. Zdá sa, že si v spoločnosti uvedomili, že na dnešný výkonný hardware už jednoducho nestačia súčasné batérie a tak sa rozhodli, že urýchlia ich nabíjanie. To je jedna z vecí, ktoré iPhone nemá a podľa nás by sa mu neuveriteľne hodila!

Galaxy S6 Edge - svetapple.sk
Galaxy S6 Edge – svetapple.sk

Kľúčové údaje

Samung si uvedomuje, že musí vyhrávať naozaj v každom detaile a tak sa rozhodol, že jeho model Galaxy S6 a Galay S6 Edge budú naozaj tenké. Prvý z dvojice má hrúbku len 6,8 mm čím je o 0,1 mm tenší ako iPhone 6, druhý má zasa 7,0 mm, čo je o 0,1 mm viac ako má iPhone 6 alebo o 0,1 mm menej ako má iPhone 6 Plus. Každopádne ide len o zanedbateľný rozdiel oproti konkurencii a tak je táto hrúbka v praktickosti nevyužiteľná. Na to by museli nové Samusngy merať možno 6 mm aby bolo možné pocítiť reálny rozdiel. Model s normálnym displejom váži 132 g, so zakriveným o 6 g viac, 138 g.

Okrem iného tu pracuje vôbec prvý procesor, vyrobený pomocou 14 nm výrobného procesu a LPDDR4 operačná pamäť či UFS 2.0 Flash pamäť, ktorá je rýchlejšia výkonnejšia ale zároveň aj energeticky úspornejšia.

Samsung Galaxy S6 - svetapple.sk
Samsung Galaxy S6 – svetapple.sk

Displej

Jedna z najzásadnejších veci na všetkých smartfónoch je displej. Je to vec, cez ktorú samotný smartfón ovládame a tak by sa mali výrobcovia snažiť o jeho čo najvyššiu kvalitu, žiaľ v mnohých prípadoch to neplatí a na displeji sa naozaj šetrí. V prípade Samsungu a jeho nového vlajkového modelu sa tak však nestalo a oba displeje či ten normálny alebo zakrivený patria medzi najlepšie na trhu.

Samsung tu ponúka AMOLED displej s uhlopriečkou až 5,1″, ktorý vďaka QHD rozlíšeniu ponúka hustotu pixelov až (551ppi), čo je o 150ppi viac, ako má iPhone 6 Plus s 5,5″, na ktorom už pixely nespozorujete! Samsung zlepšil aj jas displeja, vďaka čomu je zaručená podstatne lepšia viditeľnosť počas horúcich slnečných dní.

Samsung Galaxy S6 - svetapple.sk
Samsung Galaxy S6 – svetapple.sk

Samsung Pay

Zdá sa, že Samsung si všimol okamžitú popularitu mobilných platieb cez Apple Pay a tak sa rozhodol, že predstaví svoju vlastnú službu Samsung Pay, vďaka ktorej bude platenie omnoho bezpečnejšie. Všetko má zabezpečiť skenovanie odtlačku vášho prsta, ktoré poznáme od Apple.

Samsung Galaxy S6 - svetapple.sk
Samsung Galaxy S6 – svetapple.sk

Predaj

Začiatok predajov nového modelu je naplánovaný na 10. apríla, teda obdobie, kedy by sa mali začať predaje Apple Watch. Dostupný bude presne v 20 štátoch, ku ktorým sa časom začnú pridávať aj iné. V predaji bude základná 32GB, stredná 64GB no a potom najvyššia 128GB verzia. Dostupný bude vo viacerých farbách vrátane zlatej!

Na týchto údajoch, ale aj na iných faktoch, akým je napríklad Samsung Pay, je vidno, odkiaľ Samsung asi čerpal inšpiráciu. Od Apple toho stihli odpozorovať naozaj veľa. Uvidíme teda, či to predajom prospeje alebo nie! Každopádne výraznú úlohu tu zohrá aj finálna cena, ktorú Samsung zatiaľ neprezradil!

Samsung Galaxy S6 Edge - svetapple.sk
Samsung Galaxy S6 Edge – svetapple.sk

Záver

Samsung dnes predstavil naozaj zaujímavé zariadenie, ktoré môže bezpochyby konkurovať aj iPhonu 6/6 Plus. V spoločnosti zrejme pochopili, že plastovou cestou to naozaj nejde a ponúkli dizajn v spojení so špičkovými materiálmi (ktoré už Apple používa minimálne 5 rokov). Okrem iného tu môžme vidieť aj mnohé technologické pokroky ako aj výkonný procesor, či pamäť RAM. Samsung Galaxy S6 je určite výsledkom toho, čo všetko sa dokázal juhokórejsky gigant od spoločnosti Apple naučiť.

Na nový Samsung sme samozrejme zvedaví aj my a určite poskytneme jeho recenziu či porovnanie voči iPhonu 6 hneď, ako to bude možné. Zatiaľ môžme len tíško čakať. Určite bude zaujímavé sledovať, ako na toto zariadenie zareaguje Apple so svojim modelom 6S!

Samusng Galaxy S6 Edge - svetapple.sk
Samusng Galaxy S6 Edge – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.