Skladacie zariadenia sa stávajú čoraz populárnejšie a hoci by si mnoho z nás prialo vyskúšať iPhone s ohybným displejom, momentálne sa musíme spoľahnúť len na konkurenčné riešenia. Priekopníkom v tomto smere je jednoznačne spoločnosť Samsung. Jej model Galaxy Z Flip5, ktorý je na trhu cca pol roka sa dá teraz kúpiť za šialene výhodnú cenu. Má ten najmodernejší hardvér.

Samsung Galaxy Z Flip5 má k dispozícii väčší vonkajší 3,4″ displej a potom vnútorný 6,7″ AMOLED skladací displej s rozlíšením až 2640 x 1080 pixelov. Oba majú 120 hz obnovovaciu frekvenciu. Výrobca sa tiež zameral na odolnosť, takže tento smartfón vybavil hliníkovým rámom s veľmi pevným pántom a tiež odolnosťou voči vode v rámci normy IPX8. Vďaka tomu vydrží dlhoročné používanie.

Zaujímavé je však najmä to, ako tomuto zariadeniu šialene klesla cena. Dnes ho totiž viete kúpiť skoro za polovicu v porovnaní s tým, za koľko sa predávalo pred cca pol rokom. V čase uvedenia na trh stál Samsung Galaxy Z Flip5 v 256 GB prevedení presne 1 199 €. Dnes ho, ale po kliknutí na tento odkaz môžete získať už za 699 € u renomovaného predajcu s výborným hodnotením. Nákup je tak o stovky eur výhodnejší.

Zdroj: YouTube / Sam Beckman / SuperSaf (snímka obrazovky)

Nemusíte sa pri tom obávať žiadnych nedostatkov v oblasti výkonu, nakoľko tento smartfón má stále veľmi výkonný čip Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 2 s 8 GB RAM. Na nabíjanie slúži USB-C konektor, alebo podpora bezdrôtového nabíjania a akumulátor má celkovú kapacitu až 3 700 mAh, takže poskytuje solídnu výdrž. Samsung Galaxy Z Flip5 má samozrejme špičkové fotoaparáty s rozlíšením 12 Mpx (širokouhlý a ultraširokouhlý) a nechýba mu ani možnosť natáčať 4K video pri 60 FPS. Výhodou je tiež prítomnosť optickej stabilizácie obrazu.

Pokiaľ sa vám teda myšlienka smartfónu so skladacím displejom páči a chcete si to vyskúšať na vlastnej koži, výberom Samsungu Galaxy Z Flip5 neurobíte krok vedľa. A keďže sa dá kúpiť po kliknutí na tento odkaz už za 699 €, z nášho pohľadu je to veľmi výhodná ponuka, ktorú by bola škoda nevyužiť. Veď Apple takýto iPhone nevyrobí ešte niekoľko dlhých rokov. Záujemcovia o skladačky musia hľadať technologické riešenie u iných výrobcov.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 je ideálny vstup do sveta Apple. Po zľave sa jeho nákup oplatí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -