Samsung so svojim 108-megapixelovým čipom, ktorý nájdeme aj v novinke Galaxy S20 Ultra, pravdepodobne ešte rekord neurobilo. V kuloároch sa začína šepkať o tom, že jeho nástupca ponúkne až 150 megapixelov a veľkosť na úrovni 1 palca.

Samsung predstaví 150 mpx fotoaparát pre smartfóny.

V Južnej Kórei sú naozaj dobrí marketéri. Na svojich zákazníkov to skúšajú aj číslami a určite sa im to veľmi darí. Kým iPhone 11 Pro používa 12 megapixelov pri všetkých troch šošovkách, konkurencia od Samsungu môže mať až 108 megapixelov (len pri jednej šošovke).

Už tento údaj sa nám zdá ako poriadne prehnaný a povedzme si na rovinu, že aj trochu zbytočný. Každý, kto vie fotiť určite potvrdí, že na počte megapixelov vlastne až tak moc nezáleží. No a pokiaľ by aj záležalo, „stoosem“ ich smartfón skutočne nepotrebuje.

V Samsungu si ale idú svoje a podľa najnovších únikov pripravujú senzor, ktorý má mať ešte väčšie rozlíšenie. Ako už bolo avizované, dostať by mohol 150 megapixelov, pri veľkosti 1″ palca. Niečo také šialené ešte nikdy žiaden výrobca smartfónov, do svojho zariadenia nezakomponoval. Svojim spôsobom bude teda objektív aj rekordný.

Samsung predstaví 150 mpx fotoaparát pre smartfóny.

Pripravovaný NANOCELL CMOS senzor bude obrovský a zaberie väčšinu zadnej strany telefónu. 1 palec je podľa prevodníka ekvivalent k 2,54 cm. Schválne sa pozreli na to, koľko má iPhone 11 Pro. Podľa našich zistení je to 1/2.55 palca a teda 3,6mm. Rozdiel je neuveriteľný.

Samsung túto technologickú vychytávku bude používať predovšetkým pri svojich vlajkových modeloch. O ktoré konkrétne pôjde, ale nateraz nebolo konkretizované. Čo však vieme je aspoň to, že tak ako v minulosti, môže výrobca tento senzor ponúkať aj iným spoločnostiam, ako napríklad Huawei či Xiaomi. Nechajme sa teda prekvapiť. Je podľa vás 150 megapixelov pre smartfón zbytočných, alebo nie? Napíšte nám do komentára.

Samsung predstaví 150 mpx fotoaparát pre smartfóny.
Samsung predstaví 150 mpx fotoaparát pre smartfóny.

Prečítajte si tiež  Procesor M4 je oficiálne na svete. Má extrémny výkon, no sprevádzala ho zvláštna premiéra
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.