V týchto chvíľach prebieha veľtrh IFA priamo v Berlíne. Samsung sa rozhodol, že nám na ňom ukáže budúcu generáciu svojho phabletu Galaxy Note 4 a zaujímavú novinku, ktorá má okrem iného zaoblený displej, Note Edge.

Samsung Galaxy Note 4

Samsung dnes predstavil v poradí už štvrtú generáciu svojho phabletu Galaxy Note 4. Tá po novom ponúka elegantnejší dizajn, veľký 5,7″ displej a celý ho obklopuje hliníkový rámček (kde asi Samsung zobral inšpiráciu?), na ktorom môžme vidieť aj plastové pásiky oddeľujúce anténu. Už na prvý pohľad je jasné, že Samsung sa chce so svojim smartfónom zaradiť na absolútnu špičku, a preto si dal záležať najmä na dizajne tohto phabletu. Samozrejmosťou sú aj vylepšené špecifikácie a parametre. Zdá sa teda, že Samsung si uvedomuje, že nová generácia iPhonu už klope na dvere a samozrejme aj to, že má ponúknuť verziu s 5,5″ displejom. Preto zrejme po vzore Samsungu Galaxy Aplha upraví dizajn svojich zariadení tak, aby boli o niečo exkluzívnejšie! Celé zariadenie si môžte obzrieť aj na tomto videu.

note4side
Nový Note zaujme hliníkovým rámčekom podobným z modelu Galaxy Aplpha – svetapple.sk
gnote4lead
K dispozícií bude samozrejme niekoľko farebných variant – svetapple.sk
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
To isté platí aj pre zadnú, „koženú“ časť zariadenia . svetapple.sk
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
K dispozícií bude samozrejme aj nové pero – svetapple.sk

 Samsung Galaxy Note Edge

Pokiaľ ste priaznivcom technológie, zvanej „zaoblený displej“, Samsung si vás pravdepodobne jeho posledným krokom získa! Predstavil totiž zariadenie, ktoré technicky vychádza z novej, štvrtej generácie phabletu Note, no na jeho boku nájdeme výrazne zaoblený displej. Teda nie displej, ale lepšie povedané koniec displeja, ktorý zobrazuje notifikácie, ovládací panel a pokiaľ je zariadenie vypnuté aj tak dátum a čas či iné podobné „hlúposti“. Celkovo to teda vyzerá ako veľmi zaujímavý nápad, no pokiaľ si spomenieme na staršie ambiciózne počiny Samsungu, tak vieme, že podobné projekty častokrát končia fiaskom. To, či nový Galaxy Note Edge ovládne svet, alebo sa stane absolútnym prepadákom uvidíme až po predajných výsledkoch niekedy na budúci rok, keďže spoločnosť plánuje uviesť novinku na trh až koncom tohto roka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Zahnutá časť displeja sa dá použiť ako notifikačný či ovládací panel – svetapple.sk
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
V čase spánku dokáže Samsung Galaxy Note Edge zobrazovať dátum, čas, aktuálnu teplotu atď… – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.