Spoločnosť Samsung nám už o niekoľko dní predstaví svoj nový smartfón Galaxy S23 Ultra, ktorý prinesie viacero technických vymoženosti. Celej sérii smartfónov Samsung Galaxy S23 sme sa venovali v tomto článku. Zariadenie bude vybavené extrémne výkonným čipom od spoločnosti Qualcomm. Jeho GPU podľa uniknutých testov „rozsekalo“ aj iPhone 14 Pro Max s extrémne výkonným procesorom A16 Bionic. Téme sa venoval portál Gizmochina.

Hľadáte kvalitný transparentný kryt pre svoj iPhone? Na Loopi.sk ho nájdete. V ponuke je za skvelú cenu a zaplatiť zaň môžete rýchlo a bezpečne cez Apple Pay. (reklama)

Aby sme to upresnili, zariadenie je vybavené grafikou Qualcomm Adreno 740, ktorá dosahuje neskutočné výsledky. V porovnaní s predošlým modelom, Samsungom Galaxy S22 Ultra, ktorý kúpite od 870 €, ktorý sa spolieha na GPU Qualcomm Adreno 730 je novinka až o 56 % výkonnejšia.

V reči čísel to znamená, že zatiaľ čo starší model dosiahol v benchmark teste 6 233 bodov, ten nový sa teší z výsledku až 10 744 bodov (priemer testov bol 9 844 bodov). Podľa zverejnených informácii by mal mať nový smartfón dostatok grafického výkonu na to, aby hravo prekonal aj čip A16 Bionic od spoločnosti Apple.

Nie je až také prekvapujúce, že porazil A16 Bionic

Snapdragon 8 Gen 2 a čip A16 Bionic od Apple
Zdroj: Qualcomm / Unsplash / Mediamodifier / Apple (úprava redakcie)

Na druhej strane to nie je zas až také veľké prekvapenie, nakoľko procesor od spoločnosti Apple to len veľmi nedávno „schytal“ od smartfónu Vivo X90 Pro Plus, ktorý ho v oblasti GPU doslova zadupal do zeme.

A keďže Samsung Galaxy S23 bude taktiež používať revolučný procesor Snapdragon 8 Gen 2, môžeme očakávať veľmi podobný výsledok.

Aby sme však povedali aj B, po stránke CPU sa novinka na iPhone 14 Pro Max zrejme chytať nebude. V tejto oblasti spoločnosť Apple stále dominuje, o čom sa môžete presvedčiť napríklad tu.

Loopi Eco Case
Reklama

Dajte nám vedieť do komentára, či považuje za dôležitý skôr CPU alebo GPU výkon. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: iPhone 14 Pro sa ukázal na videu. Dizajn výrezu pre Face ID si budete môcť prispôsobiť
Môže ťa zaujímať
- Reklama -