Samsung, jeden z najväčších konkurenčných spoločností Apple predstavil svoj bicykel, v ktorom uplatnil niekoľko technologických vychytávok!

Projekt

Celý nápad je súčasťou projektu, ktorý nesie názov Samsung Maestros Academy. V ňom sa snaží kórejská spoločnosť uplatniť skúsenosti profesionálov a mladej generácie. Okrem toho v ňom nájdeme aj množstvo technologických noviniek, ktoré posúvajú bezpečnosť jazdy na bicykli opäť o niečo vyššie!

Smart Bike

Ide v podstate o jeden z prvých inteligentných bicyklov vôbec. Samsung v ňom uplatnil množstvo prvkov z mobilného priemyslu ako aj noviniek, týkajúcich sa bezpečnosti. Jednou z takých je aj kamera, ktorá sleduje čo sa deje za bicyklom a následne premieta obraz na displej smartfónu, ktorý je pripevnený na riadidlách vďaka magnetu. Všetko riadi jednotka s operačným systémom Arduino, ktorá je ovládaná pomocou aplikácie v telefóne. Pomáha napríklad s GPS navigáciou, riadi štyri lasery a aj samostatný bezpečnostný systém, ktorý dokáže včas reagovať na blížiacu sa prekážku!  Celé to napája batéria, ktorá je vo výbave bicykla. Okrem týchto vecí v ňom nájdeme aj Wi-Fi a Bluetooth moduly slúžiace na pripojenie.

samsung-smart-bike-designboomth1
V zadnej časti nájdeme kameru sledujúcu okolie bicykla – svetapple.sk
Samsung_smart_bike_urbancycling_4
Smartfón zachytený na riedidlách pomocou magnetu – svetapple.sk

Bezpečnostný systém

Vďaka bezpečnostnému systému by sa malo znížiť riziko zrážok cyklistu s automobilom. Ten dokáže na základe okolitého jasu, získaného vďaka senzoru v telefóne, zapnúť alebo vypnúť lasery, ktoré kopírujú dráhu bicykla zo štyroch strán a tým napomáhajú vodičom pri predbiehaní.

O tom či sa bicykel do výroby dostane alebo nie určite nerozhodneme my. Vieme však, že nám kórejská spoločnosť ukázala blízku budúcnosť našich dvojkolesových dopravných prostriedkov!

smart-bikes-12
štyri lasery kopírujú trajektóriu bicykla – svetapple.sk
1402935714055_wps_11_Samsung_smart_bike_1_jpg
štyri lasery kopírujú trajektóriu bicykla – svetapple.sk

samsung-smart-bike-c01-e28093-online-digital-app

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.