Juhokórejská spoločnosť je dominujúca na svetovom trhu v oblasti displejov, ktoré predáva napríklad aj spoločnosti Apple a svoje postavenie si plánuje obhájiť aj počas najbližších rokov. V súčasnosti pracuje na tom, aby mohla do troch rokov predstaviť displej z rozlíšením 11K!

Šialenstvo s označením 11K

Pokiaľ si presvedčený o tom, že je šialené, aby spoločnosti vkladali do smartfónov displeje s rozlíšením 4K, tak si na veľkom omyle. Šialenstvo je totiž úplne niečo iné. Spoločnosť Samsung chce do roku 2018 predstaviť demo displeja s rozlíšením 11K. Je jasné, že v tomto roku ešte displej nebude figurovať v žiadnom zariadení, do výroby by sa mohol dostať najskôr v budúcom desaťročí avšak spoločnosť Samsung je veľkým sponzorom zimných olympijskych hier 2018, ktoré sa budú konať v domácom Pyeongchangu, kde sa chce predviesť aj vďaka tomuto šialenému konceptu.

Pokiaľ sa inžinierom podarí vyvinúť displej s takýmto rozlíšením, bude obsahovať neuveriteľných 2250ppi, čo by malo znamenať, že pixely neuvidí človek azda ani pod lupou. Len tak pre zaujímavosť. Hustota pixelov je 6 násobne väčšia ako u súčasného iPhonu 6 Plus s rozlíšením FullHD, ktoré mu viac ako stačí.

Prečítajte si tiež  Majitelia nových iPhonov 13 hlásia občasné problémy s displejom
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.