Príbeh ako z filmu je žiaľ realitou. Študent, ktorý si po návšteve z Číny prepašoval do Severnej Kórei aj USB kľúč so seriálom Squid Game má byť tvrdo potrestaný. Po tom, čo urobil kópie a tie následne rozšíril medzi spolužiakov ho zatkli bezpečnostné zložky štátu.

Predpokladá sa, že jeho trestom bude poprava zastrelením. Šokujúce je, že ide o jednu z pochmúrnych metód, pomocou ktorých sú zabíjané aj samotné postavy v seriáli Squid Game. Ku zatknutiu malo dôjsť ešte minulý týždeň v provincii Severný Hamgjong, ktorá sa nachádza pri hranici s Čínou.

Rádio Slobodná Ázia informovalo, že okrem samotného študenta bude potrestaných aj šesť jeho spolužiakov a to na 5 rokov nútených prác v pracovných táboroch.

Severná Kórea má prísny zákaz vstupu s materiálmi, ktoré pochádzajú zo Západu alebo z Južnej Kórey. Úradníci teraz vykonávajú prehliadky na školách, ktoré sú zamerané na vyhľadávanie akýkoľvek zahraničných médií.

Zahraničný portál DayliMail dokonca uviedol, že trestu sa nevyhnú ani niektorí učitelia, ktorí budú v lepšom prípade prepustení a v horšom prípade poslaní do odľahlých baní.

Squid Game najskôr ukázal jednému spolužiakovi a potom rozširoval kópie 

Zdroj, ktorý je o tomto prípade informovaný tvrdí, že previnilý študent najskôr seriál Squid Game ukázal jednému spolužiakovi a neskôr o ňom začal diskutovať s ďalšími, ktorým ho poskytol v podobe kópie.

Dystopický svet seriálu Squid Game, v ktorom proti sebe bojujú ťažko zadlžení ľudia v kórejských detských hrách zjavne rezonuje so Severokórejčanmi žijúcimi pod tvrdou diktatúrou. Aj preto mladých ľudí okamžite zaujal.

Tí mali ale smolu, pretože ich pomerne rýchlo vystopovala a prichytila vládna sledovacia služba označovaná ako 109 Sangmu – vyšetrovatelia vraj dostali na študentov tip.

Ich zatknutie je vraj prvým prípadom, v ktorom vláda uplatní nedávno prijatý zákon „o eliminácii reakčného myslenia a kultúry“ v prípade, ktorý sa týka zatiaľ neplnoletých osôb. Zákon stanovuje trest smrti za sledovanie, uchovávanie alebo šírenie médií z kapitalistických krajín, najmä však z Južnej Kórey a USA.

Najhoršie však je, že tresty sa nebudú končiť len pri pašerákovi alebo študentoch, ktorí si seriál pozreli. Podľa zdroja budú za tento incident zodpovední aj iní, ktorí s nim nemajú prakticky nič spoločné. Vláda to vraj berie veľmi vážne…

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Netflix sa vykašľal na Apple Vision Pro: Je to obrovská škoda
Môže ťa zaujímať
- Reklama -