V dnešnej šialenej dobe začína byť skutočne všetko inteligentné. Ľudia využívajú počítače pri produktoch, kde by sa nám o tom 10 rokov dozadu ani len nesnívalo. Čo je horšie, nájdeme ich aj tam, kde by možno vôbec byť nemuseli. Spoločnosť Kohler predstavila inteligentný záchod. Prichádza s podporou HomeKitu od Apple a povelov od hlasovej asistentky. Siri vám možno spláchne záchod.

Siri vám možno spláchne záchod – NUMI 2.0 ako súčasť “KOHLER Konnect”

Výrobca kúpeľňových doplnkov Kohler sa rozhodol, že svoje znalosti posunie na celkom inú úroveň. Robiť dizajnové veci je síce fajn avšak prečo ich neprispôsobiť dobe, v ktorej žijeme? Do kúpeľňových doplnkov pridal technológie, led diódy a počítače a zrazu ich môžeme ovládať svojim hlasom. Podporovaný je totižto Apple HomeKit a taktiež hlasová asistentka Siri. Špecialitou je ale samotný záchod, ktorý spoločnosť označila názvom Numi 2.0.

- Reklama -

Numi 2.0 s nádherným dizajnom a perfektnými funkciami

Keď už sme o záchode začali, bolo by možno vhodné pokračovať. V prvom rade je dôležité povedať, že nefunguje len ako klasický záchod ale je v ňom skrytá aj funkcia bidetu a sušenia! To ale nie je všetko. Keďže je súčasťou celej Konnect kúpeľne, po zadaní povelu môžete zmeniť jeho farbu či intenzitu svietenia. Navyše niektoré hlasové povely nemusia hovoriť priamo o farbe osvetlenia. Podľa ukážky stačí Siri prezradiť, akú máte práve náladu na vykonávanie potreby a všetko sa tomu prispôsobí.

Čerešničkou na torte je potom možnosť samostatného vyhrievania sedacej dosky. Kto by si predsa ráno alebo cez deň sadal na studenú. Hlavne keď spomenieme, že spoločnosť Kohler pýta za tento skvost poriadne mastnú “pálku”. 8000$ za záchod? No takáto suma sa dá využiť aj iným spôsobom ale pokiaľ si to môže niekto dovoliť a Kohler si je istý, že sa Numi 2.0 bude predávať, prečo nie. Koniec koncov, kúpeľňa, ktorá je na fotkách určite nepatrí lacnému domu ale skôr ultramodernej luxusnej vile!

zdroj: appleworld

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here