Konflikt u našich východných susedov ovplyvnil nielen politický a ekonomický svet, ale aj ten technologický. Najznámejšia hackerská skupina Anonymous, ktorá vyhlásila Rusku kybernetickú vojnu zasadzuje ďalší úder. Po hacknutí  ruských televízií, stránok ministerstva obrany a ďalších vládnych portálov sa Anonymous údajne postarali o krádež údajov poukazujúcich na zoznam ruských agentov.

Prečítajte si tiež  Skupina Anonymous stojí za masívnym únikom databázy ruského ministerstva obrany

Svojim počínaním sa „etickí hackeri“ pochválili v príspevku na Twitteri, kde vysvetlili že sa jedná o správy a e-maily v dátovej veľkosti 200 GB. Tie sa týkajú predovšetkým väzieb na bieloruského výrobcu zbraní Tetraedr, ktorého stránku sa medzičasom tiež podarilo zhodiť. E-mailová komunikácia poukazuje na kompletnú sieť ruských agentov pôsobiacich nielen v Ruskej federácii, ale aj po celom svete.

Tento menný zoznam chce Anonymous čo najskôr zverejniť pričom dodáva, že ho odovzdá každému legitímnemu orgánu, ktorý oň bude mať záujem. V tomto prípade by sa mohol začať akýsi „hon na čarodejnice“ v podaní vládnych aj tajných zložiek viacerých štátov, ktoré budú chcieť bezpečnostné riziko riešiť formou preverovania osôb nachádzajúcich sa na zozname.

Zoskupenie Anonymous okrem iného v posledných hodinách odstavilo dodávku plynu spoločnosti Tvingo Telecom. Firma v Rusku ponúka správu optických sietí, internet, bezdrôtové pripojenie a satelitné služby.

Situáciu budeme samozrejme sledovať aj naďalej a akonáhle sa dozvieme niečo nové, dáme ti urýchlene vedieť.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -