Ešte včera sme vám priniesli informáciu o tom, že najväčšie hackerské hnutie Anonymous vyhlásilo Rusku kybernetickú vojnu po tom, čo vojensky vstúpilo na územie Ukrajiny. Už o niekoľko hodín neskôr „spadli“ viaceré proruské spravodajské weby, na ktoré sa zo zahraničia nedá dostať ani dnes. Dôvodom sú rozsiahle DDoS útoky.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Hnutie Anonymous ale zďaleka neskončilo a naďalej bojuje za Ukrajincov. Jeho všeobecným cieľom je „potrestať“ vlády za politiku, s ktorou hackeri nesúhlasia.

Aj preto sa ešte včera večer zameralo na databázu internetovej stránky ruského ministerstva obrany, ktorú hackeri následne zverejnili na internete a ku informáciám sa mohol dostať prakticky každý.

Hnutie túto skutočnosť komunikovalo prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Twitter, kde ho aktuálne sleduje takmer 1 milión ľudí. Anonymous má aj druhý Twitter účet, kde má naopak skoro 7 miliónov sledovateľov. Na ňom pravidelne uverejňuje aktuálne novinky z diania na Ukrajine a zároveň tejto krajine vyjadruje plnú podporu.

Situáciu budeme samozrejme sledovať aj naďalej a akonáhle sa dozvieme niečo nové, dáme ti urýchlene vedieť.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -