Každý deň nám chodí do našej e-mailovej schránky množstvo správ, ponúk, spamov či faktúr za tovar / služby, ktoré sme si objednali z internetu. Teraz však čelí známy slovenský operátor podvodu, pri ktorom nezaplatíte prevádzkovateľovi služieb ale šikovnému hackerovi.

Spoločnosť DIGI Slovakia varuje svojich zákazníkov, aby venovali zvýšenú pozornosť e-mailom, ktoré dostávajú v jej mene. Ich odosielateľ totiž používa grafické prvky DIGI Slovakia na základe čoho môže správa pôsobiť dôveryhodne.

Zvyčajne od nič netešiacich ľudí požaduje zaplatenie faktúry a rovnako aj otvorenie prílohy, ktorá je súčasťou e-mailu. Nemali by ste to robiť už len z toho dôvodu, že samotná faktúra môže obsahovať škodlivý kód, respektíve vírus, ktorý vám dokáže poškodiť počítač.

Spoločnosť DIGI Slovakia zároveň spísala niekoľko tipov, podľa ktorých rýchlo zistíte, že správa, ktorá vám pristála v schránke je obyčajným podvodom a automaticky tak patrí do koša:

  • DIGI Slovakia nikdy neposiela faktúry ani iné dokumenty v ktorých nie je viditeľné meno adresáta (napr. je vyhviezdičkované), všetky naše podklady zahŕňajú vaše celé meno.
  • Všetky podklady zasielané našou spoločnosťou vždy obsahujú meno aj číslo vašej zmluvy (variabilný symbol). V prípade, že sa tento údaj na dokumente nenachádza alebo je chybný, prosím ignorujte daný dokument a v žiadnom prípade neotvárajte prílohy, ktoré sú súčasťou e-mailu.
  • Dokumenty, ktoré sú prílohou našich emailov nie sú nikdy zasielané vo formáte .zip, .rar, .exe alebo inom formáte ako .pdf. Prílohy, zasielané našou spoločnosťou sú vždy zasielané len vo formáte .pdf, pričom názov prílohy je vo formáte číslo zmluvy (variabilný symbol)_esigned.pdf.
  • V prípade, že sú súčasťou dokumentu aj odkazy na Internet Banking niektorej z bánk, v ich adrese web stránky musí byť uvedené https://, ktoré značí, že stránke je zabezpečená.
  • Ak si nie ste istý či je dokument pravdivý, môžete si faktúry skontrolovať aj vo vašom e-konte, prípadne kontaktujte zákaznícku linku DIGI Slovakia na čísle 0850 211 112.
DIGI Slovakia podvod
Zdroj: DIGI Slovakia

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  WhatsApp zmení chat. Ak nepoznáte cudzí jazyk, apka vám pomôže s prekladačom od Google
Môže ťa zaujímať
- Reklama -