AirPods 3. generácie sa v uplynulom období stali na trhu etablovaným produktom. Majú veľmi vydarený dizajn, kvalitný zvukový prejav, dlhú výdrž batérie a čo je najdôležitejšie, na pomery Apple sa dajú kúpiť za rozumné peniaze. Po zľave sa ale predávajú ešte výrazne lacnejšie. Pre toto sa oplatia viac, ako AirPods 2. generácie.

Začnime dizajnom, ktorý je kompletne inšpirovaný AirPods Pro. Dostupnejší model síce nemá silikónové štuple, no pri jeho používaní vám to prekážať nebude. Niektorým používateľom to dokonca môže vyhovovať viac. AirPods 2 vychádzajú ešte z káblových AirPods a často sa pri nich stáva, že po dlhšom nosení tlačia. Je to ich veľká nevýhoda. Navyše AirPods 2 majú podstatne dlhšie nabíjacie stopky, čo nie je z praktického ani estetického hľadiska práve ideálne.

Čo sa týka ceny, tak tá hrá jasne v prospech drahšieho modelu. Zatiaľ čo AirPods 3 sa bežne predávajú za 199 €, teraz ich môžete získať v slušnej zľave. Po kliknutí na tento odkaz ich kúpite od 160 €, čo sa určite oplatí.

Naopak, AirPods 2. generácie sa štandardne predávajú za 149 €, no po kliknutí na tento odkaz ich kúpite za 120 €. Zaplatíte síce o 40 € menej, no zaobstaráte si zariadenie, ktoré je na trhu minimálne o 2 roky dlhšie. Navyše je po technologickej stránke podstatne menej vybavené.

Aký je rozdiel medzi AirPods 3 a AirPods 2

AirPods 2 / 3
Zdroj: Unsplash / Khoa Nguye / Alireza Khoddam (úprava redakcie)

AirPods 3 majú k dispozícii adaptívny ekvalizér, dokážu vylepšovať kvalitu Face Time hovorov (najmä vášho hlasu) a zároveň sú odolné voči potu a vode. Ich nabíjacie puzdro podporuje aj MagSafe nabíjačky pre iPhone a výdrž batérie dosahuje až 30 hodín v rámci nabíjacieho puzdra.

Samotné slúchadlá môžete používať až 6 hodín na jedno nabitie. A ak vám v nich náhodou dôjde šťava, za 5 minút v krabičke poskytnú dostatok energie na ďalšie hodinové prehrávanie skladieb.

AirPods 2. generácie tieto vychytávky nemajú a rovnako vám vydrží batéria podstatne kratšie. V rámci puzdra je to 24 hodín a v rámci slúchadiel maximálne 5 hodín. Aby sme však boli objektívni, aj tieto hodnoty sú vcelku dostatočné. Rovnako majú AirPods 2 aj podporu pre priestorový zvuk, čo je vcelku fajn funkcia pri počúvaní hudby alebo prehrávaní videí. Musí byť však podporovaná aplikáciou, ktorú práve používate.

AirPods 2
Zdroj: Unsplash / Hostaphoto / Tarun Savvy (úprava redakcie)

Ako môžete vidieť sami, za príplatok na úrovni 40 € dostanete podstatne lepší, novší a hlavne modernejší hardvér. Dajte nám vedieť do komentára, ktoré AirPods sa podľa vás oplatia viac. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory. A pokiaľ budete hľadať kvalitné a odolné silikónové puzdro, na Loopi.sk ich máme pre AirPods 3 aj AirPods 2 za fantastickú cenu.

Prečítajte si tiež  Nový iPad Air môže mať až 11" displej. Bude výrazne lacnejší ako iPad Pro 11".
Loopi AirPods Pro silicone case
Zdroj: Loopi

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -