Koronavírus zapríčinil, že ľudia radšej ostávajú doma a nevystavujú sa zbytočnému riziku z nákazy. Na Slovensku sme tento rok museli urobiť nepopulárny krok, pri ktorom bolo zakázané cestovať medzi okresmi počas sviatkov, aby sa pandémia zbytočne nešírila. Úrad verejného zdravotníctva teraz obyvateľom ďakuje…

Slovensko ďakuje za to, že ste ostali cez sviatky doma

Situácia na Slovensku nie je jednoduchá pre žiadneho obyvateľa. Museli sme sa prispôsobiť prísnym nariadeniam vlády aby sme náhodou neohrozili seba alebo ostatných. Počas veľkonočných sviatkov zvyknú ľudia cestovať a navštevovať svoju rodinu v rámci celej republiky.

Najohrozenejší sú pritom tí najstarší obyvatelia. Keď nám tu ale vonku zúri nebezpečný vírus, podobné návštevy nie sú rozumné. Slovensko teda nastolilo prísnejšiu (dočasnú) karanténu a väčšina ľudí ostala doma.

Od včerajšieho dňa začali obyvateľom krajiny chodiť ďakovné SMS od UVZ SE (Úrad verejného zdravotníctva). V správe je zdôraznené, že jedine naša disciplína nám môže pomôcť túto ťažkú krízu prekonať. Uvidíme, či nám budú chodiť v blízkej budúcnosti aj ďalšie takéto SMS správy. Myslíme si, že je to celkom dobrý spôsob, akým môže štát informovať svojich obyvateľov o aktuálnej situácii, prípadne im všetkým poďakovať za to, že urobili nejaký ústupok, čo poviete?

Slovensko ďakuje za to, že ste ostali cez sviatky doma prostredníctvom SMS.

1 komentár

  1. Žiadne ďakovné SMS nepotrebujeme. Stačilo izolovať paštikárov (tam je najviac nakazených), prípadne aj tie osady kde sa už Covid potvrdil. Izolovať s okamžitou platnosťou a nie im dať ešte dva dni na to aby sa v kľude “evakuovali”. Veď sme videli tie kolóny a upchaté diaľnice a to ešte aj pred kontrolami. Fakt by ma skôr zaujímalo, že koľko ľudí opustilo počas sviatkov BA ? Tým potom čo, pošlú výstražnú SMS ? 😂

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here