Pred pár dňami sme vám oznámili, že spoločnosť Apple dosiahla v mesiacoch január – marec 2022 rekordné tržby. Ku týmto fantastickým výsledkom sa samozrejme firma dostala aj vďaka službám, ktorých počet sa z roka na rok rozrastá. Potvrdzujú to aj najnovšie dáta tohto technologického giganta.

Investície, ktoré Apple v tomto smere robí sa ukázali ako mimoriadne výnosné. Všetko to nepriamo začalo s Apple Music a pokračovalo skrz Apple TV+, Apple Arcade, Apple Fintess+ a podobne. Dnes má Apple na svojich službách cez 825 miliónov predplatiteľov. Je to rekord, ktorý táto firma ešte nikdy v minulosti nedosiahla.

Samotné číslo prezentoval finančný riaditeľ spoločnosti Apple Luca Maestri počas konferencie pre investorov, na ktorej spoločnosť Apple prezentovala svoje zisky za prvý štvrťrok 2022.

Apple je stále v tomto smere trochu tajomné 

Luca MaestriMaestri podotkol, že počet predplatiteľov sa v priebehu jediného roka zvýšil zo 660 miliónov na dnešných 825 miliónov. Ide teda o neuveriteľné zlepšenie na úrovni 165 miliónov, ktoré predstavuje zhruba 25 % nárast. Spoločnosť Apple je s týmto číslami veľmi spokojná.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Žiaľ, ako už býva zvykom, v tejto chvíli nepoznáme žiadne ďalšie podrobnosti, ktoré by sa týkali úspešnosti konkrétnych kategórií služieb.

Taktiež nevieme, aká časť predplatiteľov sa týka napríklad Apple Music, Apple TV+ alebo obchodu App Store. Dúfajme, že tieto dáta nám bude spoločnosť Apple v budúcnosti prezentovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.