Na trhu je množstvo streamovacích služieb, z ktorých si každý vyberá tu svoju najobľúbenejšiu. Jednou z nich je aj stále nováčik na slovenskom trhu – JOJ Play. Táto služba má však už dnes cez 460 000 používateľov a stále rastie. Tento úspech je síce do veľkej mieri pripisovaný bezplatnému prístupu, ktorý poskytuje tisíce hodín zábavy vrátane filmov, seriálov a živého vysielania televízie JOJ, no dnes sa ukazuje, že priplatiť si 5,99 € / mesačne za prémiový balík dáva zmysel.

Dôvodom je fakt, že služba JOJ Play prináša aj thriler s hororovým podtónom s názvom Smršť, ktorý bol inšpirovaný rovnomenným bestsellerom od Jozefa Kariku. Tento film režíroval Peter Bebjak a divákom ponúka divákom jedinečný zážitok plný tajomstva a napätia. Herecké obsadenie s menami ako Tomáš Maštalír a Aňa Geislerová len pridáva na atraktivite tohto diela.

Celý príbeh sleduje forenzného psychológa Martina Langa a jeho manželku Pawlu, ktorí prichádzajú do horských kúpeľov, aby zachránili svoj vzťah. Ich plány však naruší záhadná zásielka, ktorá privedie Martina späť k prípadu známeho ako „jazda smrti“.

Film Smršť sprevádza tajomný halný vietor 

Celý film sprevádza aj tajomný halný vietor (vyskytujúci sa v južnom Poľsku), ktorý zohráva kľúčovú rolu v príbehu a pridáva do filmu autentickú atmosféru.

My len doplníme, že v reálnom svete ide o vietor fönového typu, ktorý je typický tým, že je teplý, suchý, nárazový a vanúci smerom do dolín.

Natáčalo sa v kúpeľoch Sliač

Natáčanie prebiehalo v kúpeľoch Sliač, ktoré svojou strohou architektúrou a novembrovou hmlou perfektne dotvárali mrazivú atmosféru príbehu. Režisér Bebjak sa nechal inšpirovať nielen knihou, ale aj reálnymi miestami, čo dodáva filmu pocit autenticity a mystiky zároveň.

Jozef Karika, autor knižnej predlohy, vyjadril spokojnosť s finálnym produktom, ktorý podľa jeho slov „pokračuje tam, kde kniha skončila.“ Táto adaptácia teda nie je len vernou kópiou, ale prináša aj nové momenty a prekvapenia, ktoré potešia aj skalných fanúšikov.

JOJ Play tak opäť dokazuje, že je pripravená prinášať kvalitný a exkluzívny obsah svojim divákom, a to všetko za dostupnú cenu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple pripravuje nový a lacný HomePod. Príde už tento rok. Zmysel môže dávať aj na Slovensku.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -