Spoločnosť Sony ponúka herné konzoly už od roku 1994. Len nedávno predstavila next-gen PlayStation 5, ktoré by sa mohlo dostať do predaja v nasledujúcich mesiacoch. Čo sa týka výroby týchto produktov, tak tá býva doslova „šialená“. Dnes unikli detaily, ktoré prezrádzajú, že jedno PlayStation 4 je možné zložiť za cca 30 sekúnd. Pracuje na tom 32 šikovných robotov.

Sony vyrobí PlayStation 4 za 30 sekúnd

O najnovšie informácie sa postarala spoločnosť Nikkei Asian Review. Tá nazrela priamo do produkčnej haly PS4. Nachádza sa tu 31,4-metrov dlhá výrobná linka, na ktorej pracuje množstvo robotov. Dokopy by sme ich narátali 32. Presnosť a rýchlosť je v tomto prípade doslova kľúčová. Za 30 sekúnd môže byť herná konzola hotová.

Všetko to začína základnou doskou na vstupnom bode. Tu sa nachádzajú dvaja zamestnanci, ktorí na všetko dohliadajú. Na oboch stranách sa následne objavia biele robotické ruky, ktoré spájajú vodiče, komponenty a doťahujú skrutky.

Sony vyrobí PlayStation 4 za 30 sekúnd. Ako je to možné?
Základná doska – Nikkei
Sony vyrobí PlayStation 4 za 30 sekúnd. Ako je to možné?
Viac ako 31-metrová, výrobná linka – Nikkei

Ich práca neráta so žiadnou prestávkou. K dispozícii sú teda 24/7, čo urýchľuje celý výrobný proces a zároveň znižuje jeho cenu. Podľa Nikkei Asian Review pôsobia, akoby „elegantne“ tancovali.

V minulosti na tomto mieste pracovalo až 80 strojov, no nedokázali byť také efektívne ako dnes. Spoločnosť Sony teda prehodnotila každý jeden proces či operáciu a do dokonalosti doladila všetky pohyby robotických rúk, ktoré plnia rôzne úlohy.

Predchádzalo tomu množstvo testov, experimentov a takisto aj omylov. Napokon sa však v roku 2018 podarilo oficiálne sprístupniť takmer plneautomatizovaný proces výroby PlayStation 4.

Sony vyrobí PlayStation 4 za 30 sekúnd. Ako je to možné?
Roboty pracujú rýchlo a elegantne – Nikkei
Sony vyrobí PlayStation 4 za 30 sekúnd. Ako je to možné?
Výrobná hala bola dokončená v roku 2018 – Nikkei

„Ak ich budete pozorovať dostatočne dlho, začnú vyzerať ako ľudia“ – uviedol jeden z prítomných inžinierov, ktorý stál pri zrode výrobnej linky. Roboty sú veľmi malé a pracujú mimoriadne jemne a presne. Pravdepodobne neexistuje žiadne iné výrobné miesto, kde by vedeli tieto technológie využívať ešte efektívnejšie“ – dodáva inžinier.

Na záberoch nižšie si môžete pozrieť komponenty, z ktorých sa skladá PlayStation 4. Nie je ich síce mnoho, no dať ich dokopy za spomínaných 30 sekúnd je aj napriek tomu nepredstaviteľné. Chceli by ste to vidieť naživo? Musí to byť pôsobivá show!

Sony vyrobí PlayStation 4 za 30 sekúnd. Ako je to možné?
Sony vyrobí PlayStation 4 za 30 sekúnd. Ako je to možné?

zdroj

Prečítajte si tiež  Sony varuje: Za testovanie vode(ne)odolnosti Xperie Z5 hrozí strata záruky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.