Pokiaľ sa radíte do skupiny „audiofilov„, svoje obľúbené skladby si určite chcete vypočuť v tej najvyššej možnej kvalite. Potrebujete však na to aj adekvátny hardvér a také Sony WH-1000XM5 splnia všetky vaše očakávania. Toto zariadenie poskytuje mimoriadne kvalitný a čistý zvukový zážitok, má jedno z najlepších ANC na trhu (aktívne potláčanie zvukov) a po zľave ho kúpite za extrémne výhodnú cenu. Čo viac si priať?

Aby sme si Sony WH-1000XM5 trochu lepšie predstavili, slúchadlá sa spoliehajú na veľmi elegantný dizajn, ktorý má prémiový podtón. Ich súčasťou sú 30 mm meniče s podporou Hi-Res audia. Rovnako ponúkajú dotykové ovládanie a vďaka spomínanému ANC vás doslova odstrihnú od okolitého sveta. Pomáha mu totiž špeciálne navrhnutý čip QN1, vďaka ktorému tu beží technológia Beamformming založená na umelej inteligencii. Sony WH-1000XM5 majú k dispozícii aj Bluetooth 5.2 a technológiu NFC pre zrýchlené párovanie s kompatibilnými zariadeniami.

Bežne sa Sony WH-1000XM5 predávajú za mastných 400 €, čo nie je málo, no zároveň pri tomto produkte ani extra veľa. Aj preto vás určite poteší, že tieto slúchadlá sa dajú kúpiť po kliknutí na tento odkaz už za 317 €. Keď si to porovnáme so zľavnenými AirPods Max, stále ušetríte skoro 200 € a z nášho pohľadu získate podstatne lepší produkt. Jeho jediným nedostatkom bude, že neponúkne ospevovanú dokonalú kompatibilitu s Apple platformou. Za lepší zvuk a podstatne nižšiu cenu to z nášho pohľadu, ale určite stojí.

Sony WH-1000XM5
Zdroj: YouTube / Marques Brownlee / Nikias Molina (úprava redakcie)

Sony WH-1000XM5 sú totiž pripravené aj na dlhé hovory, nakoľko obsahujú sústavu špičkový štyroch mikrofónov, s podporou HD Voice a Echo Cancellation. Zariadenie sa tiež chváli výdržou batérie až na úrovni 40 hodín s vypnutým ANC. Ak túto technológiu zapnete, výdrž sa zníži na 30 hodín, no aj to je z nášho pohľadu dosť extrémny údaj.

O nabíjanie sa postará klasický USB-C káblik a budúcich majiteľov poteší aj to, že akumulátor sa dokáže doplniť veľmi rýchlym spôsobom. Za 3 minúty v sieti vám Sony WH-1000XM5 umožnia prehrávať skladby až na dobu 3 hodín. A to je veľmi slušné.

Staršie Sony WH-1000XM4 sú ešte lacnejšie 

Sony WH-1000XM4
Zdroj: YouTube / Mkbhd

Pokiaľ hľadáte niečo s dostatočne dobrým zvukom, no stále za rozumnú cenu, nemusíte si kupovať Sony WH-1000XM5, ale starší model Sony WH-1000XM4, na ktorom viete veľmi slušne ušetriť. Áno, v praxi vám ponúkne slabšie ANC, no prehrávanie skladieb by malo byť na skoro rovnako vysokej úrovni. No a cena?

Prečítajte si tiež  Xiaomi Smart Band 8 je v zľave za extrémne nízku cenu. Neuveríte, čo všetko dokáže

Sony WH-1000XM4 sa v čase uvedenia na trh predávali rovnako, ako nástupca za cenu na hranici 400 €. Dnes ich však viete získať po kliknutí na tento odkaz už za 249 €. A tomu je skutočne ťažké odolať, čo poviete?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -