Už minulý týždeň sme písali o tom, že Microsoft predstaví po boku svojho nového Windowsu 10 aj nový webový prehliadač „Spartan“, ktorý časom úplne nahradí súčasný Explorer, ktorý, povedzme si na rovinu, používa len veľmi nízke percento používateľov. Práve preto ponúkne nový vyhľadávač od Microsoftu unikátne funkcie!

Poznámky

Na to aby bol nový webový prehliadač úspešný musí Microsoft ponúknuť viac, ako jeho konkurencia, čo je v súčasnom stave veľmi náročné. Predsa sa však nevzdávajú a v prehliadači Spartan ponúknu novú funkciu vďaka ktorej bude možné počas prezerania webových lokalít vytvárať na stránkach svoje vlastné poznámky pomocou stylusu, ktoré budete môcť neskôr zdielať s vašimi známymi či spolupracovníkmi. Celá funkcia bude samozrejme prepojená aj s One Drive a tak si budete môcť pozrieť tento obsah kedykoĺvek aj na inom zariadení, ako na tom, na ktorom ste ho vytvorili.

- Reklama -

Ja a práca

Druhou novinkou, ktorou má Spartan disponovať, je špeciálna služba, ktorá umožní súčasne otvorené karty rozdeliť do dvoch záložiek, vďaka čomu budete mať medzi všetkými otvorenými kartami konečne poriadok. Táto vec sa môže zdať ako obyčajná hlúposť, v praxi je však naozaj využiteľná a v budúcnosti má silné ambície stať sa populárnou. mnohí z nás pracujú v zamestnaní na svojich vlastných počítačoch a vďaka tomuto rozdeleniu si budú vedieť vytvoriť medzi prácou a súkromím rozličný priestor, čo v konečnom dôsledku môže dopomôcť aj k vyššej produktivite.

Cortana a Spartan

Microsoft sa rozhodol podstúpiť krok, ktorý sme očakávali asi všetci a vďaka ktorému sa vyrovná konkurenčnej službe Google Now. Jeho úplne nová hlasová asistentka bude zakomponovaná priamo v prehliadači a bude robiť v podstate to, čo Google Now. Znamená to teda, že Cortana bude „mať pod palcom“ napríklad rezervácie v hoteloch, najbližšie reštaurácie, lety či akcie.

Samostatná aplikácia

Aj keď by to pravdepodobne mnohí očakávali, Microsoft nezakomponuje svojho Spartana priamo do operačného systému ale ten bude dostupný ako aplikácia (samozrejme zdarma), ktorú si môžte stiahnuť z Windows Store. Jeho vzhĺad by mal byť obohatený aj o určité motívy rovnako, ako to poznáme napríklad pri Google Chrome. Na všetkých zariadeniach na ktorých bude dostupný, si však ponechá jednotný základný vzhľad a samozrejme intuitívne funkcie!

Zdá sa, že Microsoft ide čoraz lepšou cestou nemyslíte? Určite za to môže aj nový, veľmi kreatívny CEO Satya Nadella, ktorý bol zvolený len minulý rok, no už dnes sa teší mimoriadnej obľube!

Windows -svetapple.sk
Windows -svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.