Ľudia sú dnes nároční na technológie a radi si nakupujú kvalitné bezdrôtové slúchadlá, ktoré im sprostredkujú dokonalý zvukový zážitok. Problémom však býva ich neprimerane vysoká cena, ktorá pôsobí odrádzajúco. Našťastie si však stále môžete kúpiť aj Sony WH-1000XM4. Tie síce už dostali svojho nástupcu, no vďaka prvotriednemu zvuku, špičkovým technológiám a perfektnej výdrž batérie, vás to vlastne nemusí trápiť. Po zľave ich kúpite za rozumné peniaze.

Tieto bezdrôtové slúchadlá sa spoliehajú na 40 mm meniče, ktoré nemajú problém ani s Hi-Res audiom. O konektivitu sa stará technológia Bluetooh 5.0 a čo je dôležitejšie, v Sony WH-1000XM4 nájdete jedno z najlepších aktívnych potláčaní okolitých zvukov (ANC) v tomto segmente. Pri počúvaní hudby vás vďaka tomu nebude nič vyrušovať. Samozrejmosťou je prítomnosť niekoľkých mikrofónov, aby ste cez svoje Sony WH-1000XM4 mohli telefónovať.

Bežná cena Sony WH-1000XM4 bola po predstavení až 399 €. Nakoľko však ide o starší model, ktorý už dávno nemá takúto hodnotu, na jeho nákupe môžete veľmi slušne ušetriť. Sony WH-1000XM4 kúpite po kliknutí na tento odkaz už za 249 €, čo je pre konkurenta pre viac, ako dvakrát drahšie AirPods Max, prakticky neodolateľná ponuka.

Sony WH-1000XM4
Zdroj: YouTube / Mkbhd

Pri Sony WH-1000XM4 vás navyše nezradí ani nedostatočná výdrž batérie na jedno nabitie. Tieto bezdrôtové slúchadlá zvládnu fungovať až 30 hodín na jedno nabitie, pokiaľ si necháte aktívnu funkciu ANC.

Ak ju však vypnete, funkčnosť slúchadiel predĺžite až na 38 hodín. Poteší tiež prítomnosť rýchleho nabíjania, vďaka ktorému viete získať len za 10 minút, až 10 hodín ďalšieho prehrávania skladieb. Čo viac si priať?

Nástupca Sony WH-1000XM5 je tiež v zľave, no zaplatíte viac 

Sony WH-1000XM5
Zdroj: YouTube / Marques Brownlee / Nikias Molina (úprava redakcie)

Ako sme už viackrát spomínali, aj keď sú Sony WH-1000XM4 špičkový produkt, medzičasom dostali svojho nástupcu s označením Sony WH-1000XM5. Ten má trochu modernejší dizajn a jemne zdokonalené technológie. Nejde však o tak zásadný rozdiel, že by ste z neho „padli na zadok“.

Sony píše, že pri slúchadlách Sony WH-1000XM5 zapojilo do práce aj umelú inteligenciu, ktorá dopomáha už tak špičkovému ANC. Rovnako je tu aj Bluetooth 5.2 a lepšia výdrž batérie, ktorá bez ANC zvládne 40 hodín. Ak je však funkcia aktívna, výdrž je rovnaká, ako pri Sony WH-1000XM4 a teda 30 hodín.

Čo sa týka ceny, tak tá dnes štartuje na 399 €. Po kliknutí na tento odkaz však slúchadlá kúpite lacnejšie, už od 346 €. To je taktiež zaujímavá cena, no otázne zostáva, či vám príplatok na úrovni približne 80 – 100 € oproti staršiemu modelu, vzhľadom na uvedené inovácie, vôbec stojí za to. Rozhodnutie nechávame samozrejme na vás.

Prečítajte si tiež  Google po kritike spoločnosti Apple zavádza rovnakú zmenu. Nový Pixel 6A nedostal tento kľúčový prvok

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -