Skladacie smartfóny sú fenoménom dnešnej doby, ktorý sa buď uchytí alebo nie. Keďže však spoločnosť Apple svoje riešenie zatiaľ nepredstavila, musíme sa spoliehať na iných výrobcov, ako napríklad Samsung, ktorý je v oblasti skladacích obrazoviek priekopníkom. Dnes sa pozrieme na jeho vlajkovú loď Galaxy Z Fold4, ktorá prišla na trh v lete minulého roka. Aj napriek tomu, že ide stále o relatívne nové zariadenie, jeho cena klesla neuveriteľným spôsobom.

Aby sme si to lepšie demonštrovali, tento model, ktorý má v zloženom stave 6,2″ displej a pôsobí ako klasický smartfón a v rozloženom stave 7,6″ displej, vďaka ktorému sa z neho stáva „mini tablet“, sa predáva na Slovenskom trhu od 1 799 €, čo je samozrejme extrémne vysoká cenovka. Pokiaľ ale kliknete na tento odkaz, nájdete aj ponuky štartujúce na úrovni 1 260 € a to sa z nášho pohľadu oplatí. Telefónu neublíži vďaka certifikácii IPX8 ani trocha vody a v jeho zadnej časti nájdete tri kvalitné fotoaparáty. To všetko za cenu základného iPhonu 14 Pro! A ak sa vám to zdá príliš veľa, poznáme ešte dve alternatívy.

Tou prvou je generačne starší Samsung Galaxy Z Fold3, ktorý prišiel na trh v lete 2021. Na prvý pohľad je skoro rovnaký no po technickej stránke v ňom nájdete o niečo slabší procesor či menej kvalitné fotoaparáty. Ak ale nie ste extrémne nároční, tento model by vám mohol bohato stačiť. No a aká je cena? Hoci bol na začiatku drahý, dnes sa dá kúpiť oveľa lacnejšie. Samsung Galaxy Z Fold3 nájdete po kliknutí na tento odkaz už od 959 € vďaka čomu môžete ušetriť oproti nástupcovi až 300 € a to stojí za zváženie.

Samsung Galaxy Z Fold 4
Zdroj: Unsplash / Jonas Leupe

Samsung Galaxy Z Flip4 je ďaleko najdostupnejšia voľba

Na záver tu máme tretie zariadenie Samsung Galaxy Z Flip4. Ide o model, ktorý bol predstavený po boku Samsungu Galaxy Z Fold4. A hoci z neho malý tablet neurobíte, pretože sa vyklápa ako klasické „véčko“, dokáže vám poskytnúť adekvátny zážitok z používania.

Má perfektný hardvér, dva displeje a atraktívny dizajn. Najlepšia je ale na ňom jeho cena. Samsung Galaxy Z Flip4 totiž výrobca predáva od 1 099 € no vy ho môžete získať po kliknutí na tento odkaz od 649 €. Ušetríte teda krásnych 450 € a oproti Samsungu Galaxy Z Fold4 zaplatíte v podstate len polovicu.

Smsung Galaxy Z Flip 4 zľava
Zdroj: YouTube / Yehia Radwan / Mobile Tech Review (úprava redakcie)

Iste, Z Flip4 nie je tak sofistikovaný no určite ho môžeme označiť za zaujímavý a o to presne v prípade tejto technológie ide. Dvojnásobne to platí, keď ho môžete získať lacnejšie ako iPhone 13, ktorý bol predstavený o rok skôr.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -