iTunes AppStore je obchod, v ktorom sa nachádza neskutočné množstvo aplikácií či hier, ktoré si môžte stiahnuť zdarma. Spoločnosť Fiksu sa rozhodla, že odsleduje siahnutia po štarte predaja iPhonu 6/6 Plus a zistí, aký vplyv mal nový smartfón na sťahovanie aplikácií. Dnes prišli prvé výsledky, ktoré sú naozaj priaznivé!

Až 39% nárast

Pýtate sa, aký mal vplyv nový iPhone či vydanie iOS 8 na siahnutia TOP 200 aplikácií či hier, ktoré sa nachádzajú v AppStore zadarmo? No, zdá sa, že obrovský. Len za mesiac september, počas ktorého boli nové iPhony spolu s iOS 8 vydané, sa stiahlo vyše 7,5 milióna rôznych aplikácií či hier, čo predstavuje až 39% nárast. Treba však dodať, že do tohto čísla boli zarátané celkové stiahnutia, čo znamená, že si aplikácie stiahli používateľovi nového iPhonu priamo z toho starého. Tak či onak, stále ide o obrovský nárast a Apple sa môže pochváliť ďalším úspechom, keďže ide o nový rekord! 🙂

xapple-app-store-icons-shot.jpg.pagespeed.ic.iK5Smnh6jm

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.