Steve Jobs bol naozaj veľkým človekom, ktorý sa vo svete vedel presadiť predovšetkým pre svoju tvrdohlavosť a zanietením pre dizajn produktu. V mladosti to však nebol žiaden “šprt” ako by sa mohli mnohí domnievať. Namiesto toho to bol veľký rebel, ktorý nemal s požívaním drog absolútne žiaden problém a najčastejšie užíval LSD. Podľa jeho priateľa z Reed Collage ho brať prestal v čase, keď vzniklo Apple!

“Prestal brať LSD, keď vzniklo Apple”

CNNMoney sa prednedávnom postaralo o veľmi zaujímavý rozhovor s Danielom Kottkem, ktorý bol jeden z prvých zamestnancov Apple ale čo je dôležitejšie, bol Jobsovým priateľom ešte pred tým, než celé Apple vzniklo. Bolo to počas štúdia na Reed Collage, kde sa s Jobsom stretol a okamžite si s ním začal rozumieť pretože mal rovnaké záujmy o východné náboženstvá, meditáciu, či užívanie LSD!

V tomto rozhovore padla otázka aj na veľmi nepríjemnú tému, užívanie drog, s ktorou však Daniel Kottke nemal veľký problém. Spomenul si dokonca aj na chvíľu, kedy po prvýkrát vyskúšal LSD spolu s Jobsom:

“Myslím, že keď sme poprvýkrát vyskúšali LSD, kempovali sme na pláži. Nepamätám si, či sme vôbec robili oheň, vôbec si nepamätám na to čo sa dialo po tom, ako sa zotmelo” 

- Reklama -

Okrem iného sa v rozhovore zmienil aj o tom, kedy vlastne Jobs prestal užívať túto drogu, keďže v sedemdesiatych rokoch bolo užívanie LSD veľmi populárne. Podľa Kottkeho to bolo niekedy počas roku 1976, kedy spolu s Wozniakom založili Apple. Hlavným dôvodom bolo, že Woz nikdy neužíval drogy a Jobs sa začal prispôsobovať. Za veľmi krátky čas sa mu podarilo kompletne zamerať na Apple a aby bola jeho spoločnosť úspešná, úplne sa zbavil návyku na LSD. Kottkeho slová na koniec tejto témy boli “A nepotreboval na to psychedeliká” 

Steve Jobs - svetapple.sk
Steve Jobs – svetapple.sk

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.