Steve Jobs bol naozaj veľkým človekom, ktorý sa vo svete vedel presadiť predovšetkým pre svoju tvrdohlavosť a zanietením pre dizajn produktu. V mladosti to však nebol žiaden “šprt” ako by sa mohli mnohí domnievať. Namiesto toho to bol veľký rebel, ktorý nemal s požívaním drog absolútne žiaden problém a najčastejšie užíval LSD. Podľa jeho priateľa z Reed Collage ho brať prestal v čase, keď vzniklo Apple!

“Prestal brať LSD, keď vzniklo Apple”

CNNMoney sa prednedávnom postaralo o veľmi zaujímavý rozhovor s Danielom Kottkem, ktorý bol jeden z prvých zamestnancov Apple ale čo je dôležitejšie, bol Jobsovým priateľom ešte pred tým, než celé Apple vzniklo. Bolo to počas štúdia na Reed Collage, kde sa s Jobsom stretol a okamžite si s ním začal rozumieť pretože mal rovnaké záujmy o východné náboženstvá, meditáciu, či užívanie LSD!

- Reklama -

V tomto rozhovore padla otázka aj na veľmi nepríjemnú tému, užívanie drog, s ktorou však Daniel Kottke nemal veľký problém. Spomenul si dokonca aj na chvíľu, kedy po prvýkrát vyskúšal LSD spolu s Jobsom:

“Myslím, že keď sme poprvýkrát vyskúšali LSD, kempovali sme na pláži. Nepamätám si, či sme vôbec robili oheň, vôbec si nepamätám na to čo sa dialo po tom, ako sa zotmelo” 

Okrem iného sa v rozhovore zmienil aj o tom, kedy vlastne Jobs prestal užívať túto drogu, keďže v sedemdesiatych rokoch bolo užívanie LSD veľmi populárne. Podľa Kottkeho to bolo niekedy počas roku 1976, kedy spolu s Wozniakom založili Apple. Hlavným dôvodom bolo, že Woz nikdy neužíval drogy a Jobs sa začal prispôsobovať. Za veľmi krátky čas sa mu podarilo kompletne zamerať na Apple a aby bola jeho spoločnosť úspešná, úplne sa zbavil návyku na LSD. Kottkeho slová na koniec tejto témy boli “A nepotreboval na to psychedeliká” 

Steve Jobs - svetapple.sk
Steve Jobs – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.