Napriek tomu, že trhu so streamovacími službami kraľuje už roky Netflix, ostatné služby aj naďalej rastú. Okrem stálic akými sú HBO GO (po novom HBO Max) alebo Amazon Prime Video, sa raketového vzostupu dočkalo Disney so svojou vlastnou službou. Za necelé dva roky vykazujú rekordné čísla predplatiteľov.

Prečítajte si tiež  Marvel filmy a seriály: chronológia ako si ich pozrieť

Od novembra roku 2019, kedy bola služba spustená v počiatočných vlnách extrémne rýchlo vzrástla popularita. V porovnaní s minulým rokom stúpol počet predplatiteľov o polovicu. Disney+ sa tak môže tešiť už 116 miliónom subscriberov.

Disney +

Okrem exkluzívneho obsahu z prostredia animovaného Pixaru alebo dokumentov National Geographic, si užívatelia môžu vychutnať aj univerzum Star Wars alebo superhrdinské filmy a seriály z prostredia Marvel Cinematic Universe. Všetky informácie spojené s rastúcou popularitou sú v skutku obdivuhodné, no nás zaujíma jediná podstatná vec. Kedy sa Disney+ dočkáme na slovenskom a českom trhu?

Disney+ na Slovensku ešte tento rok? Na to zabudnite

O príchode služby do našich končín sa hovorí prakticky od jej spustenia. Pôvodne sa malo Disney+ dostaviť ešte do konca roka 2021, no posledné informácie túto skutočnosť vyvrátili. Zistenie portálu Živé.sk poukazuje na odloženie príchodu služby, ktorá napokon dorazí až v lete 2022.

The Walt Disney Company taktiež uzavrelo zmluvu s niekoľkými slovenskými dabingovými štúdiami, takže sa môžeme tešiť na hromadu obsahu v slovenčine. Okrem nového exkluzívneho obsahu dostanú slovenský dabing a titulky aj staršie tituly, takže na svoje si príde naozaj každý.

Prečítajte si tiež  Netflix pracuje na vlastnej hernej platforme

Ako vnímate príchod služby Disney+ vy? Rozšírite svoje predplatné aj o prichádzajúcu novinku, alebo ostanete pri niektorej z momentálne dostupných streamovacích platforiem? Podeľte sa s nami o vás názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -