Popri kľúčových hráčoch na poli gamingu ako Microsoft alebo Sony neustále vznikajú nové divízie známých firiem, ktoré majú v záujme obohatiť a rozvíriť vody herného priemyslu. Do tohoto klubu by sa už čoskoro mal pripojiť aj Netflix.

Filmová a seriálová služba pracuje na vlastnej hernej platforme, ktorej oznámenie sa neodvratne blíži. Zlou správou pre Apple fanúšikov však je, že platforma bude takmer určite postavená mimo jablkového ekosystému. Dôkazom iniciatívy Netflixu je nábor známeho dizajnéra hier, ktorým je Mike Verdu. Ten sa podieľal na vývoji hier v popredných štúdiách Electronic Arts alebo Zynga a tiež bol tiež šéfom AR/VR obsahu v projekte Oculus.

- Reklama -

Netflix

Čo sa týka platformy, takmer určite by sa nemalo jednať o vlastnú hernú konzolu. Tento trh je ako sami viete ovládaný triom PlayStation, Xbox a Nintendo. Najpravdepodobnejším krokom je vytvorenie vlastnej streamovacej služby, ktorá ponúkne hernú knižnicu podobným spôsobom ako xCloud alebo Apple Arcade.

Herná knižnica Netflixu v App Store? Apple hovorí nie

Ak bude chcieť Netflix niekedy preraziť aj na platforme iOS alebo MacOS, určite to nebude prostredníctvom appky v App Store. Cupertinska spoločnosť má totiž veľmi prísne pravidlá pre svoj virtuálny obchod.

Netflix

Zmluvné podmienky jasne hovoria, že aplikácie v podobe alternatívnych storov sú prísne zakázané. Tu sa však naskytuje malá medzera, ktorú veľmi šikovne využil Microsoft. Jeho xCloud totiž funguje cez webový prehliadač a preto služba žiadne podmienky neporušuje.

Čo hovoríte na „netflixový herný kútik“ vy? Mali by ste záujem o predplatné členstvo novej hernej služby? Podeľte sa s nami o váš názor v sekcii komentárov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -