Pokiaľ sa aspoň letmo pohybujete vo svete hodiniek, určite poznáte výrobcu Swatch, ktorý pred niekoľkými rokmi kritizoval budúcnosť inteligentných hodiniek. Doba pokročila a zdá sa, že Swatch nechce zaostávať. Podľa posledných informácií sa aj táto známa firma púšťa do svojich inteligentných hodiniek!

Informácie

Informácie o tom, že švajčiarska hodinárska spoločnosť Swatch predstaví svoje hodinky pochádzajú takpovediac z prvej ruky, keďže o nich informoval sám generálny riaditeľ, ktorý ešte pred dvoma rokmi odsúdil inteligentné hodinky a teda aj Apple Watch k jasnému neúspechu. Dnes po dvoch rokoch však mení názor a jeho firma pracuje na konkurencieschopných inteligentných hodinkách, ktoré nám okrem ukazovania času budú môcť sprostredkovávať platby, takže je tu konkurencia pre Apple Pay.

Tieto hodinky budú samozrejme po celý čas pripojené k mobilnému internetu aby bolo platby vôbec možné sprostredkovať a mali by priniesť množstvo iných funkcií, ktoré konkurencia ešte nemá. Kompatibliné budú s Androidom a Windows Mobile a na trhu by sa mali objaviť už za tri mesiace. Síce ide o veľmi optimistické číslo, no je možné, že spoločnosť na hodinkách pracuje už dlhšiu dobu a tak skoré objavenie na trhu by nemuselo byť až tak nereálne. O nových informáciach ohľadom inteligentných hodiniek od Swatch budeme samozrejme pravidelne informovať!

Swatch - svetapple.sk
Swatch – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.