Dobrý bezdrôtový reproduktor musí mať super zvuk, dostatočnú výdrž batérie, určitú úroveň odolnosti a hlavne musí perfektne fungovať. Ak toto hľadáte, dnes vám ukážeme zariadenia od spoločnosti JBL, ktorých nákup sa oplatí. Nie sú veľmi drahé, no spĺňajú všetky atribúty ideálnych reproduktorov na leto.

Konkrétne sa pozrieme na reproduktory zo série JBL Flip, ktoré sú na prvý pohľad skoro identické, no líšia sa vekom, hardvérom aj cenou. Zamerali sme sa na hlavné funkcie novšej aj staršej generácie a rovnako sme porovnali cenový rozdiel. Vyberať sa vám vďaka tomu bude ešte jednoduchšie.

JBL Flip 5 je starý ale jarý 

JBL Flip 5
Zdroj: JBL

Aj keď je JBL Flip 5 starší z dvojice reproduktorov, nie je to na ňom poznať. Zariadenie má ideálne rozmery, váži len cca pol kila a ponúka vynikajúcu zvukový zážitok, či už v exteriéri alebo interiéri. Tento kompaktný reproduktor je tiež odolný voči vode, nakoľko ho výrobca vybavil certifikáciou IPX7. V praxi to znamená, že ak ho oblejete, alebo vám náhodou zmokne, nič sa mu nestane.

Dôležitým parametrom pri bezdrôtovom reproduktore je jeho výdrž batérie. A aj keď je JBL Flip 5 starší a lacnejší, určite sa nemá za čo hanbiť. Jeho akumulátor poskytuje až 12 hodinovú výdrž na jedno nabitie, čo je absolútne fantastická hodnota. Najlepšia je však cena, ktorá sa ešte nedávno pohybovala na úrovni 109 €. Po kliknutí na tento odkaz zoženiete JBL Flip 5 už za cca 80 €. Ušetríte teda krásnych 30 € a získate produkt zo super zvukom, ktorý vám vydrží niekoľko rokov.

JBL Flip 6 je vyladený do dokonalosti. Trochu si zaň ale priplatíte 

JBL Flip 6
Zdroj: YouTube / The Product Lab

Ak si nechcete kupovať produkt, ktorý už má svojho nástupcu, úplne tomu rozumieme. JBL Flip 6 koniec koncov nie je o toľko drahší, aby sa neoplatil. Na druhej strane to však vzhľadom na funkcie nemusí dávať každému zmysel. Toto zariadenie vám v prvom rade ponúkne o čosi kvalitnejšie prehrávanie a silnejší zvuk. Rovnako je lepšia aj vodeodolnosť, ktorá spĺňa prísnejšiu normu IP67. Naopak, výdrž batérie zostáva na rovnakej 12 hodinovej úrovni. To však bude väčšine majiteľom plnohodnotne stačiť.

Používatelia tiež môžu zúžitkovať, že zatiaľ čo JBL Flip 5 ponúka technológiu Bluetooth 4.2, modernejší model sa spolieha u na štandard Bluetooth 5.1. Za tieto výhody sa ale platí, pričom JBL Flip 6 sa štandardne predáva za 139 €. Po kliknutí na tento odkaz ho ale zoženiete lacnejšie, už od 101,5 €. V tomto prípade teda ušetríte taktiež veľmi slušné peniaze.

Prečítajte si tiež  iPhone 13 má problémy s dostupnosťou. Apple na tom pracuje

Ktorý by sme si vybrali my? 

JBL Flip 6
Zdroj: JBL

Nakoľko sú oba reproduktory takmer identické, rozhodovanie medzi nimi je veľmi ťažké. Cenový rozdiel na úrovni 20 – 30 € je v tejto triede pomerne výrazný, no na druhej strane nejde o príplatok, ktorý by človeka pri kúpe novšieho produktu, pri ktorom je väčší predpoklad, že mu dlhšie vydrží vzhľadom na modernejší hardvér zruinoval.

Aj preto by sme radšej volili novší JBL Flip 6, ktorý má lepšiu vodeodolnosť a kvalitnejšie prehrávanie zvuku. Keď sa dá na Slovensku kúpiť len za 101,5 €, príde nám to ako veľmi fér ponuka, ktorú by bola škoda nevyužiť. Rozhodnutie ale nechávame samozrejme na vás.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -