Určite každý postrehol, že vývoj ide v dvadsiatom prvom storočí napred raketovou rýchlosťou. Kým pred dvadsiatimi rokmi sme telefonovali pomocou niekoľkokilových „tehál“ a hľadeli do obrovského CRT monitoru, dnes taktiež telefonujeme z „tehál“, no tie nemajú častokrát viac ako 200 gramov a hľadíme do laptopov, ktoré sú častokrát výkonnejšie, ako najšpičkovejšia vojenská technika v tých časoch. Pozrite sa, ako sa za posledných 34 rokov zmenil váš pracovný stôl!

Aplikácie, programy

Na videu však neuvidíme len to, aké zariadenia nám na stole ubúdajú a aké zasa naopak pribúdajú. Na videu uvidíte, kam sa všetky tie technologické výdobytky podeli a ako ich používame dnes. Tak napríklad taká kalkulačka, ktorá bola v 80-tych rokoch pekne položená na stole je dnes v každom smartfóne či tablete. A pokiaľ aj nie je, je ju možné stiahnuť. Jedna z vecí, ktoré nám na stole zostali sú slnečné okuliare. Zdá sa, že technológia stále nie je tak vyspelá, aby nám ich vedela nahradiť formou aplikácie 🙂

Prečítajte si tiež  Apple zabilo produkt, vďaka ktorému dnes máme iPhone, iPad či Apple Watch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.