Spoločnosť Apple nebude jedinou technologickou spoločnosťou, ktorá bude mať naozaj futuristické budovy priamo v Silicon Valley. Napríklad Nvidia ukázala svoje nové plány ešte začiatkom minulého roka a Google nasleduje. Nové budovy vyzerajú naozaj futuristicky a zdá sa, že prvoradá je ich otvorenosť!

Nové sídlo Google

Spoločnosť Google predstavila rendery svojho budúceho sídla, ktoré sa má nachádzať priamo v Silicon Valley a teda na mieste, kde sídli väčšina technologických gigantov. Napríklad také Apple tu momentálne dominovalo so svojim SpaceShipom, ktorý je v značnom štádiu výstavby, no zdá sa, že tu bude mať po dizajnérskej stránke veľkého konkurenta. Google totiž zverejnil svoje plány, podľa ktorých by mal prejsť jeho súčasný areál kompletným redizajnom.

- Reklama -

Konkrétne by sa malo jednať až o 4 budovy, ktoré dostanú sklenený nádych a ich vnútro bude naozaj priestranné a otvorené tak, ako tomu nebolo nikdy predtým. Spoločnosť sa navyše inšpirovala od svojej konkurencie a nové budovy budú posadené „v srdci prírody“ čo znamená, že tu bude vysadených množstvo stromov, tráva. Jednoducho, Google spraví všetko preto aby boli tieto budovy čo najviac ekologické a čo najviac spojené s prírodou! Čo poviete, páči sa vám návrh od Google?

Na prvej fotke, render od Nvidie, potom budovy od Google!

Render od Nvidie - svetapple.sk
Render od Nvidie – svetapple.sk
Google - svetapple.sk
Google – svetapple.sk
Google - svetapple.sk
Google – svetapple.sk
Google - svetapple.sk
Google – svetapple.sk
Google - svetapple.sk
Google – svetapple.sk

 

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.