Každý automobilový nadšenec zaznamenal príchod nového elektromobilu Tesla Model S Plaid, ktorý je schopný zrýchliť z 0-100 km/h v priebehu dvoch sekúnd. Hoci to znie na papieri všetko veľmi pekne, dôležité je aj to, ako to vyzerá v praxi.

Presne za týmto účelom vzniklo viacero videí, ktoré extrémnu akceleráciu dokumentujú od čerstvých majiteľov nového elektromobilu. Je dôležité zdôrazniť, že hoci má Tesla Model S Plaid približne 1020 koní a maximálnu rýchlosť na úrovni 322 km/h, v skutočnosti nejde po vizuálnej stránke o žiaden hyperšport.

- Reklama -

Na ceste pôsobí ako úplne bežné, relatívne tuctové auto so zastaralým dizajnom, ktorý má korene v roku 2012 a pohodlne odvezie štyroch alebo piatich pasažierov na cca 500-600km výlet.

Napriek tomu však dokáže vytrieť podlahu s takými vozidlami, ako je Bugatti Veyron či Chiron, Lamborhini Aventador alebo LaFerrari.

Holt, elektrický pohon má v tomto smere obrovskú výhodu.

Pozrite si všetky videá a dajte nám vedieť v komentároch, či by ste chceli túto novú Teslu niekedy šoférovať. Z nášho pohľadu je neuveriteľné, akými dynamickými parametrami disponuje, no na strane druhej vzniká otázka, kde sa dajú reálne a bezpečne využiť.

Taktiež sme šokovaní z volantu Yoke Steering Wheel, ktorý ná nás nepôsobí ani trochu ergonomickým dojmom. Vlastná skúsenosť však tento pocit možno zmení. Nechajme sa prekvapiť.

Tesla Model S Plaid

Môže ťa zaujímať
- Reklama -