Počas minulého piatku sa nad Slovenskom objavila silná polárna žiara, ktorú bolo možné pozorovať nielen cez objektív fotoaparátu, ale bez väčších problémov aj voľným okom. Tento ojedinelý prírodný jav fascinuje obrovské množstvo ľudí, pretože je po vizuálnej stránke nádherný. Vedeli ste, ale o tom, že polárna žiara vydáva aj zvuk?

Informovala o tom stránka Aurora Alerts Ireland, pričom sa odvolávala na video z medzinárodnej vesmírnej stanice, ktoré zverejnila NASA a vy si ho môžete pozrieť prostredníctvom priloženého príspevku nižšie.

Na tomto videu môžete vidieť prelet stanice spolu s kamerou tesne ponad našu zem, pričom je jasne vidieť celé vesmírne divadlo, ktoré spôsobila práve polárna žiara.

Ešte zaujímavejšie je však ku tomuto videu pustiť zvuk. Špeciálny prístroj s označením EFW (The Van Allen Probes Electric Fields and Waves) dokázal zachytiť zvuk polárnej žiary, ktorý znie trochu mysticky. Veď vypočujte si to sami.

A pre tých, ktorým nejde pustiť video na Facebooku, prípadne si chcú vypočuť polárnu žiaru aj z iného zdroja, prikladáme ešte staršie video z platformy YouTube, ktoré zachytáva podobné zvuky.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Na Slovensku je práve teraz viditeľná polárna žiara
Môže ťa zaujímať
- Reklama -