Každý deň sa stretávame s rôznymi nápadmi a výtvormi, ktoré vznikli pre to, aby nám zjednodušili život. Niektoré z nich ho však vedia aj pekne skomplikovať či dokonca ohroziť našu bezpečnosť. Ide aj o prípad novej mikiny, ktorú vytvoril umelec Mac Pierce. Vďaka jednoduchej technológii dokáže oklamať nočné videnie na kamerách a zlodej nemôže byť identifikovaný. Téme sa venoval portál Petapixel.

Nové „umelecké dielo“ sa nazýva Camera Shy Hoodie a už teraz je jasné, že ho bude odporúčať deväť z desiatich zlodejov. Ide o na prvý pohľad obyčajnú mikinu, ktorá má však neobyčajný cieľ – oklamať všetky kamery, ktoré sa vás snažia zachytiť na nočné videnie bez toho, aby ste na ne museli svietiť klasickým svetlom.

V mikine je totiž našitých niekoľko blikajúcich infračervených LED diód, ktoré dokážu prepáliť snímač na kamere a namiesto vašej tváre sú na záberoch vidieť iba biele šmuhy. Ide o tak silné LED, že si s nimi skrátka neporadí žiaden expozimeter. A keďže infračervené žiarenie ľudské oko nevidí, zlodej sa nemusí obávať, že by na seba upútal pozornosť obyvateľmi domu alebo jeho susedstvom.


Tento článok vznikol aj vďaka internetovému obchodu Loopi.sk, kde nájdete kvalitné Apple príslušenstvo pre iPhone, Apple Watch, Mac, AirPods, AirTag a veľa ďalších. Na e-shope nájdete široký sortiment produktov v rôznych farbách a prevedeniach skladom, ktoré sú expedované do 24 hodín od zadania objednávky. Taktiež môžete zaplatiť veľmi jednoducho kartou ale aj cez Apple Pay, čo vám ponúkne vysokú bezpečnosť a tiež komfort.

LOOPI
REKLAMA

Autor tohto „dokonalého“ nápadu dokonca vytvoril aj špeciálnu internetovú stránku, na ktorej nájdete podrobné návody, ako si vyrobiť takúto mikinu doma. Pokiaľ ste dostatočne technicky zdatní a nakúpite si niekoľko komponentov, ktoré vás vo finále nevýjdu na viac ako pár desiatok eur, určite to zvládnete aj bez odbornej pomoci.

Otázne však zostáva, na čo by vám takáto mikina vlastne bola. Ak totiž nie ste zlodej, šošovkám objektívov, ktoré sa nachádzajú takmer na každej budove sa dnes už nevyhnete. Pred veľkým bratom teda týmto spôsobom určite neutečiete…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Online podvodníci kradnú karty takýmto spôsobom. Na toto si dávajte pozor
Môže ťa zaujímať
- Reklama -