Žijeme v pomerne rýchlom svete, v ktorom nám batéria na našom smartfóne častokrát nevydrží celý deň, a tak je potrebné opätovné nabíjanie. To je však príliš zdĺhavé a niekedy jednoducho nemáme čas 45 minút „sedieť na nabíjačke“, aby sme mali opäť plnú batériu. Pokiaľ vás batéria vo vašom zariadení obmedzuje a ste nútení používať externé baterky či niečo iné, máme pre vás dobrú správu! Toto trápenie by malo totiž čoskoro skončiť!

30 – sekúnd

Krátky časový úsek, počas ktorého pravdepodobne nestihnete príliš veľa. Môžte si vybaviť jeden naozaj rýchly telefonát, či odpísať na dlhšiu SMS ale pokiaľ by ste si nabíjali iPhone, nepribudlo by vám pravdepodobne ani jedno jediné percento. Na túto problematiku sa pozrela izraelská spoločnosť StoreDot, ktorá sa už dlhšiu dobu zaoberá vývojom batérií. Podarilo sa jej vytvoriť špeciálny akumulátor, ktorý dokáže dobiť vaše zariadenie za 30 sekúnd. Batérie, ktoré niečo podobné dokážu, sa zatiaľ nepredávajú z dôvodu svojej veľkosti, no vedci zo spoločnosti odhadujú, že sa do našich smartfónov dostanú už v roku 2016. Zo začiatku však máme počítať s vyššou cenou (100-150€$ navyše za smartfón). Batérie budú samozrejme odolné, keďže podľa slov spoločnosti by mali vydržať vyše 1500 nabití, čo je v niektorých prípadoch aj násobok súčasných Li-Ion či Li-Pol batérií!

- Reklama -

Automobily

Aj napriek tomu, že sa zatiaľ rozprávame iba o smartfónoch, napadlo nás, že podobná technológia by sa mala dať využiť aj v automobilovom priemysle, kde by dokázala takú Teslu nabiť možno do 2-3 minút, čo sa vyrovná tankovaniu na benzinke. Ľudia by teda konečne mohli zahodiť predsudky voči dojazdu a užívať si jazdu takmer zadarmo!

tesla-s

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.