Spoločnosť Apple sa stále spolieha len na 20W rýchle nabíjanie, ktoré považujú konkurenti v roku 2023 za archaické riešenie. Dôkazom je aj spoločnosť Realme, ktorá predstavila svoj vlastný 240W nabíjací systém.

Portál GSMarena informuje, že ako prvý ho dostane už o niekoľko týždňov smartfón Realme GT Neo 5. Výrobca sa prekvapivo neobáva, že by mu rýchlo degradovala batéria.

Vyššie uvedené zariadenie zatiaľ nebolo predstavené, no vďaka únikom vieme, čo nám zhruba prinesie. Realme sa bude spoliehať na starší procesor Snapdragon 8+ Gen 1, ktorý však dokáže stále poskytnúť optimálny výkon.

Okrem toho by mal mať Realme GT Neo 5 až 50 Mpx hlavný fotoaparát s optickou stabilizáciou snímača (snímač IMX890) a 8 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát.

Realme GT Neo 5
Zdroj: Onleaks / Smartprix

Zariadenie dostane aj 2 Mpx pomocný a až 16 Mpx predný fotoaparát, aby ste si mohli vytvoriť tie najkrajšie selfie zábery.

No a čo displej? Ten by mal mať uhlopriečku až 6,7″ a rozlíšenie na úrovni 1,5K, čo v technických dátach znamená 1 240 x 2 772 px. Rozmermi teda pôjde o konkurenta pre iPhone 14 Pro Max, ktorý kúpite najlacnejšie tu. Namiesto 120 Hz však bude podporovať až 144 Hz a ponúkne aj vysokofrekvenčné PWM stmievanie (2 160 Hz).

Reklama: Chcete iPhone 14 Za najlepšiu cenu? Zariadenie Slovensku kúpite už od 860 €. A ak by ste chceli špičkové príslušenstvo pre svoje Apple zariadenia, na Loopi.sk nájdete široký sortiment kvalitných výrobkov. Zaplatíte za ne aj cez Apple Pay! 

Šialené rýchle nabíjanie, ktoré iPhone zadupe do zeme

Realme GT Neo 5
Zdroj: Onleaks / Smartprix

Už v minulosti sme zistili, že aj keď Apple sľubuje 20W rýchle nabíjanie, nový iPhone 14 Pro Max chvíľkovo zvládne až 29W. Samozrejme, všetko platí za predpokladu, že použijete výkonnejší adaptér, napríklad z MacBooku.

Realme chce ale tento štandard posunúť na úplne novú úroveň a spoločnosti Apple sa spokojne vysmiať. Jeho nová nabíjačka bude smartfónu GT Neo 5 schopná dodávať až 240W, pričom bude podporovať prevádzku 20V/12A aj 10V/24A.

Výrobca sa tiež pochválil malými rozmermi adaptéra, ktorý má byť len o zanedbateľných 5 % väčší, než adaptér, ktorý sa používal v zariadení Realme GT Neo 3 a ponúkal výkon 150W. Ide v podstate o predchodcu.

Práve Realme GT Neo 3 so 150W nabíjaním dostalo batériu s kapacitou 4 500 mAh a na 100 % ho bolo možné nabiť už za 15 – 20 minút. To, akú kapacitu ponúkne nástupca s označením Realme GT Neo 5 zatiaľ nie je jasné.

Prečítajte si tiež  Dve kľúčové novinky, ktoré prinesie iPhone 8

Každopádne však leakeri vedia, že zariadenie bude mať viac ako 13 teplotných senzorov. Tie budú určené na to, aby nepretržite sledovali celý proces nabíjania a zároveň prispôsobovali jeho možnosti v závislosti od teploty, ktorá pri ňom vznikne. Ako iste viete, telefón sa v takomto prípade veľmi rýchlo zahreje.

Realme na záver dodáva, že batéria by si po 1600 nabíjacích cykloch mala byť schopná zachovať až 80 % svojej pôvodnej kapacity. Uvidíme teda, aká bude realita.

Smartfóm Realme GT Neo 5 s 240W nabíjaním príde na trh už na budúci mesiac. Dajte nám vedieť do komentára, či by ste chceli takto rýchlo nabíjať. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -