Výrobcovia mobilných zariadení v posledných rokoch investujú do nových skladacích technológií, vďaka ktorým dokážu vyrobiť kompaktnejšie a efektívnejšie smartfóny. Priekopníkom v tejto oblasti je najmä spoločnosť Samsung, no venuje sa jej aj Motorola. A práve táto firma sa to rozhodla posunúť na celkom inú úroveň.

Ako informuje portál 9to5google, Motorola vyrobila koncept „adaptívneho“ skladacieho zariadenia, ktoré prináša úplne nové možnosti použitia. Zákazník ho môže nosiť vo vrecku, ale napríklad aj omotané okolo zápästia. Je to iba na ňom. Túto novinku sme mali možnosť po prvýkrát vidieť na konferencii Lenovo Tech World, ktorá sa uskutočnila ešte koncom minulého mesiaca.

Motorola tvrdí, že pri tomto koncepte využíva úplne rovnakú technológiu, ako pri klasických skladacích zariadeniach. Kľúčový je, ale špeciálny pánt, ktorý sa dá prehnúť do viacerých polôh vrátane tej, kedy zaradenie dokáže stáť v zvislej polohe priamo na stole. Oveľa zaujímavejšia je však možnosť úplného prehnutia, vďaka čomu sa zariadenie dokáže obmotať okolo celého zápästia a tým pádom sa premeniť na niečo ako „veľké inteligentné hodinky„.

Tento netradičný koncept disponuje 6,9“ displejom, na ktorom môžete robiť čokoľvek, ako na klasickom smartfóne s operačným systémom Android. Pokiaľ zariadenie „posadíte“ na stôl do vzpriamenej polohy, uhlopriečka sa zmenší na 4,6″, čo je však stále dosť na to, aby ste na ňom vedeli prečítať notifikácie, informácie z kalendára a podobne.

Okrem toho, že tento smartfón má revolučnú konštrukciu prináša ešte aj špeciálne AI funkcie s názvom „MotoAI„, ktoré používateľom uľahčujú ich každodenný život. Nájdeme tu napríklad asistenta, skener dokumentov, sumarizáciu textu či lepšiu ochranu súkromia. O všetko sa samozrejme postará umelá inteligencia.

Smartfón tiež vyžíva generatívnu umelú inteligenciu na tvorbu tapiet, ktoré sa vedia prispôsobiť oblečeniu používateľa. Ak si teda smartfón budete chcieť obmotať okolo zápästia, vďaka tejto šikovnej funkcii vám môže ladiť s outfitom.

Škoda len, že na prezentácii nepadlo ani slovo o tom, kedy by mohlo byť toto zariadenie k dispozícii aj pre bežných zákazníkov a či ho vôbec Motorola plánuje vyrábať. To nám pravdepodobne ukáže až čas. Nechajme sa prekvapiť.

Loopi
REKLAMA

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 11 je po zľave extrémne lacný. Toto je posledná šanca na jeho nákup
Môže ťa zaujímať
- Reklama -