Keď americká automobilka Tesla v roku 2019 predstavovala koncept futuristického Cybertrucku, na prezentácii sa stalo niečo, čo bolo buď epické zlyhanie, alebo naopak premyslený a zároveň dokonalý marketingový ťah, ktorý by sa mal raz a navždy zapísať do školských učebníc.

Elon Musk chcel totiž ukázať vozidlo, ktoré je prakticky nerozbitné, čo malo platiť aj o jeho sklách. Na scénu sa teda dostala oceľová guľa, ktorá bola do týchto skiel hodená. Namiesto toho, aby sa však odrazila, po náraze okno nečakane zničila (hoci došlo len ku jeho deformácii a nie úplnému rozsypaniu).

Práve tento „fail“ bol neuveriteľne virálny a v priebehu niekoľkých hodín obletel doslova celý svet, pričom sa o Cybertrucku dozvedeli aj ľudia, ktorých by takéto vozidlo možno nikdy nezaujalo.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Musk neskôr vysvetlil, že okná boli dopredu testované a dokázali odolať aj oceľovej guli. Problém bol však v tom, že tesne pred testom skiel bola prezentovaná aj odolnosť exoskeletu pomocou veľkého kladiva, ktorým sa búchalo do dverí. V dôsledku toho mali skla dopredu popraskať a problém bol na svete.

Nech už je to akokoľvek, Tesla sa zo svojho škandálu určite poučila a nabudúce si dá na podobné prešľapy väčší pozor (ak samozrejme nešlo o spomínaný dokonalo premyslený marketing).

Firma si však uvedomuje, že nič nie je v očiach zákazníkov lepšie, ako keď si dokáže urobiť srandu sama zo seba a svojich zlyhaní.

Tesla Cybertruck dostala skrytý easter egg

YouTuber DennisCW teraz zverejnil video, v ktorom ukazuje, že Cybertruck ponúka vo svojom používateľskom rozhraní skrytý easter egg. A ten veru stojí za vyskúšanie.

Akonáhle poklepete niekoľkokrát po displeji, zobrazia sa na ňom rozbité okná, ktoré vyzerajú presne ako tie, ktoré sme videli na prezentácii prototypu v roku 2019.

Snáď si to niekedy budeme môcť vyskúšať aj sami v Európe, hoci je to veľmi nepravdepodobné. Tesla Cybertruck sa v súčasnosti predáva len v severnej Amerike, kde sú menšie nároky na ochranu chodcov, ako na starom kontinente.

Jej ploché, tvrdé a ostré hrany by pri strete s človekom mohli spôsobiť devastačné zranenia. Možno to však automobilka v budúcnosti nejako vyrieši, aby pick-up spĺňal tunajšiu legislatívu. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  Elon Musk sa pustil do Applu. Kritizuje uzavretý ekosystém aj výrobu batérií

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 950 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -